בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
מערכת החינוך במודיעין מכבים רעות לקחה חלק ביום הארצי לציון הבטיחות בדרכים, שהתקיים לפני כשבועיים, יום שנקבע במטרה לעלות את המודעות הציבורית לנושא הבטיחות בדרכים, לקיחת אחריות ושותפות אישית במאבק בתאונות הדרכים. כל זאת במטרה להוביל לשינוי תרבות הנהיגה בישראל.
במערכת החינוך העירונית הועברו במהלך היום לתלמידים מגני החובה ועד כיתות י"ב שיעורים רבים בתחום על ידי הרכזים הבית ספריים לנושא הבטיחות והזהירות בדרכים.
בעיריית מודיעין, מכבים-רעות רואים בנושא הבטיחות בדרכים בכלל ובכל הקשור לבטיחות באזור בתי הספר בעיר בפרט כנושא בעל חשיבות עליונה ושוקדים כל השנה במטרה להטמיע את חשיבות הבטיחות בדרכים בתוכניות לימודים במוסדות החינוך העירוניים.
מערך החינוך לבטיחות בדרכים בעיר פועל במוסדות החינוך מהגן ועד י"ב במגוון תוכניות ופעילויות המותאמות לגילאים השונים.
במספר בתי ספר בעיר כדוגמת "דורות", "נתיב זבולון" ו"אופק" פועל פרויקט חינוכי בטיחותי "עיניים בדרכים", המוכר גם כ"נשק וסע", שאמור להקל על עומס התנועה בזכות וויסות המכוניות על ידי ההורים המתנדבים.
פרויקט נוסף נעשה בבית הספר "אופק" נקרא "אוטובוס מהלך". פרויקט בו הורה מתנדב מבצע מידי בוקר מסלול הליכה המקביל למסלול האוטובוס ואוסף תלמידים מהתחנות בדרך ומביא אותם באוטובוס רגלי לבית הספר.
התוכנית "לנוע בעולם מתנועע" בגני הילדים בעיר מטפחת אצל הילד כישורי חיים ומיומנויות הנחוצות לשימוש מושכל בכל הקשור לבטיחות בדרכים. כמו כן צופים ילדי הגנים בהצגה בנושא זהירות בדרכים בשם "עצור בטרם תעבור".
תלמידי בתי הספר היסודיים לומדים כיצד להתנהל כהולכי רגל באזור הכביש בדגש על שליטה בתנועה במרחב בו נמצאים הולכי רגל ועצמים במצבי תנועה ונייחות כגון חציית כביש עצמאית תוך בחירה, החלטה והתמודדות בסוגיות תעבורה מורכבות ולימוד על קבלת החלטות נבונה בהתנהלות בדרכים.
כמו כן בכל בתי הספר, מבלי יוצא מן הכלל, מונהגות משמרות זה"ב דבר שכלל אינו ברור בהתייחס לנעשה בשאר ערי ישראל. כולל הכשרת תלמידים למשמרות הזה"ב, מפעילים ומורים והדרכתם בפעילויות.
נוסף על כך בכל בתי הספר ישנו "סבא זהב". אדם מבוגר המפקח על משמרות שעבר תדריכים על ידי קב"ט העירייה וקצין התנועה של המשטרה.
בבתי ספר על-יסודיים נלמדים מערכי לימוד וחינוך להתנהגות בטיחותית תוך שהתלמיד לומד להתחשב בגורם האנושי ובעוברי הדרך השונים, וההשפעה של הגורם האנושי על הבטיחות בדרכים.
תוכנית מיוחדת עוסקת בכל הקשור לתרבות נהיגה וחינוך לערכים וטיפוח העניין של התלמידים בבטיחות בדרכים ומחויבותם להתנהגות בטיחותית ולאחריות אישית. דבר זה נעשה על ידי מערכי שיעור החוקרים תאונות דרכים, ושיחות על בטיחות בדרכים עם תלמידי כיתה י"ב הנוהגים או נוסעים ברכב מנועי.
פעילות למניעת תאונות דרכים בסביבת בתי הספר נעשות גם בכל הקשור לנושא התשתיות העירוניות כדוגמת הסדרת חניות להעלאת והורדת תלמידים בכל בתי הספר בעיר, הסדרת מגרשי חניה עם סירקולציה פנימית.
בנוסף, המהלכים של התקנת פסי האטה בעמק האלה ובעמק החולה בסמוך לבתי הספר הוכיחו עצמם, מהירות נסיעת המכוניות ברחובות הללו ירדה משמעותית ואיתה ירד גם כמות תאונות הדרכים.
בעתיד יותקנו פסי האטה נוספים ברחובות שונים בעיר, בסמוך לבתי ספר, כגון עמק בית שאן, עמק דותן, יצחק רבין ועמק זבולון וכן בקרוב יאושרו התוכניות להקמת צמד כיכרות על פי המודל הניסיוני של "שמינייה" בצומת הרחובות עמק החולה-נחל צין-עמק יזרעאל, ובהתאם להצלחת הפיילוט יוחלט האם להמשיך במהלך.
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''