בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
שני מרחבי לימוד חדשניים נוספים נפתחו השבוע בבית ספר חוט השני ורמון, במסגרת תכנית M21 של משרד החינוך והעירייה. ילדי בית הספר היסודי "חוט השני" הגיעו בהתרגשות רבה למרחב החדש שנחנך זה עתה ונראה כנוף שונה בבית הספר עם עיצוב וריהוט ייחודי המזמין ללמידה שונה ומודרנית.
במרחב קירות "עבודה" והשראה עליהם יתלו מפות, לוחות פעילות חווייתיים ומוחשיים כמו למשל, לוחות ללימוד גאומטריה, לוח הכפל, לוח ללמידה של השפה האנגלית ועוד. הכל, על מנת ליצור סקרנות ולעודד חקר בקרב התלמידים. בנוסף, אופן הלמידה על ספות וריהוט מיוחד, תורם גם הוא לחשיבה מחוץ לקופסה ולמידה מהנה ומאפשר למידה בצוות בדרכים שונות.
מנהלת בית הספר חוט השני, אילנה רחמילביץ': "המרחב משמש ככיתה הוליסטית, ללא גבולות פיסיים מוכתבים על מנת לזמן תנאים והזדמנויות לתהליכי הוראה ולמידה מגוונים ומשמעותיים וכן, כדי לתת מענה לסגנונות למידה שונים בקרב התלמידים".
בבית הספר רמון ע"ש אילן רמון, תכנית לימודים ייחודית רב שנתית, בהובלת רכזת המדעים רויטל מרום ובשיתוף פעולה עם אנשי אקדמיה בתחום החלל והאסטרונומיה. לכן, המחשבה שעמדה בבניית מרחב הלימוד החדשני היא, כי כל פעילות תהיה בשימוש בטכנולוגיות חדשניות לקידום למידה חווייתית ומשמעותית התואמת את המאה ה-21, מפתחת שיתוף פעולה ועבודת צוות, יזמות, יצירתיות ולמידת ערכים.
"צוות ההוראה בבית הספר הוא צוות איכותי ומלא מוטיבציה", אומרת סגן יו"ר הנהגת ההורים בבי"ס רמון, עדית שחר "ולכן היה זה אך טבעי שנרצה להתבסס עליו בתוכנית הלימודים הייחודית שלנו, ולא על מדריכים מבחוץ. הדבר הוכיח את עצמו כי מרחב הלימודים החדשני שנבנה ותוכנית הלימודים הייחודית באסטרונומיה משתלבים זה בזה ומחוברים בדרכים רבות לנושאים אחרים שנלמדים בבית הספר, מתוך חיבורים שיצרה כל מורה ומורה. הרווחנו תכנית מצוינת שהמורות יכולות לרענן משנה לשנה ככל שהן ממשיכות להשתלם ולהתפתח בתחום."
התכנית תילמד בתוך המרחב על פי מערכת שעות על ידי צוות בית הספר. במרחב יש כניסה חגיגית המזמנת חקר על ערכיו של אילן רמון, מתוך ציטוטים והיכרות עם החפצים שלקח עמו לחלל. מיני קולנוע – אפשרות לילדים לצפות בסרטים עם אוזניות. חדר VR - לצפייה בסרטים בתלת מימד ולמידת חקר משמעותית בתחומי הדעת השונים, קבוצת העצמה להעלאת סרטונים של תלמידים ליוטיוב, חדר רובוטיקה, במה להצגת סיפורים עם תחפושות ומשחק זיכרון ללימוד אסטרונומיה על קיר במרחב החדש. בחצר בית הספר, מרחב ירח ומערכת השמש לחקר ולמידה משמעותית. כמו כן, הוקמה פינת זיכרון לרונה רמון ז"ל עם מרחב פעילות ערכית ומרחב זיכרון לאסף רמון ז"ל, עם מרחב לחינוך אהבת הארץ. המרחב כולו דינמי וורסטילי וניתן לשבת בקבוצות על ידי הזזת שולחנות על גלגלים. על הקירות מוכמנים רמזי QR המזמנים גם הם למידת חקר. בימים אלה, תלמידי בית הספר, משתתפים בתחרות לבחירת שם למרחב.
מנהלת בית הספר רמון, נעמה דהן: "המרחב החדש, נבנה, מתוך רצון, לנתץ את תפיסת העולם הגורסת, כי ילדי דור המסכים, הינם בהכרח, ילדים מנוכרים המתקשים בתקשורת בינאישית. אין לי ספק כי המרחב יעורר השראה רבה וסקרנות בקרב התלמידים".
כזכור, תכנית M21 החלה בחודש מאי, לאחר שמשרד החינוך אישר את הבקשות לתכנית עבור חלק מבתי הספר בעיר. מטרת התכנית, לייצר מרחב לימודי חדשני, מתקדם ומעורר חשיבה וסקרנות, התואם את רוח הלמידה של המאה ה-21. בפרויקט זה לוקחים חלק, סוללה של אנשי מקצוע מעולמות התכנון והביצוע ובהם, אדריכלים או מעצבים אשר בחרו, יחד עם מנהלי בתי הספר, את החזון והקונספט של מרחבי הלימוד ואנשי תשתיות ובינוי. כולם בפיקוח וליווי צמוד של אגף מבני ציבור בעירייה.
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''