בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
ביום ראשון 2.9, נפתחו שערי בתי הספר והגנים ברחבי העיר ובכך סימנו את פתיחת שנת הלימודים תשע"ט. 27,683 תלמידים וילדי גנים ילמדו השנה במערכת החינוך העירונית.
כמדי שנה, נערך סיור של ראש העיר, חיים ביבס יחד עם ראש מינהל חינוך, בתיה שוכן –אורבוך, סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, מויש לוי, יו"ר הנהגת הורים העירוני, אמציה דויטש, יו"ר ועד הגנים העירוני, חנן קלחמן לוינסקי, מנכ"ל העירייה, יורם כרמון ומנהלי אגפים נוספים. הסיור התקיים בכמה מוסדות חינוך בעיר על מנת לברכם לרגל השנה החדשה וכן על מנת לחנוך את המבנים החדשים במוסדות החינוך, שעבודותיהם הושלמו במהלך חופשת הקיץ.
שנת הלימודים נפתחה ביום ראשון בבית הספר הממ"ד במשואת נריה, שם קיבלו את פני האורחים מקהלת משואת נריה, מנהלת בית הספר רות סירי ויו"ר הנהגת ההורים, אבינועם ינאי, נחנך המבנה החדש של בית הספר ובו שש כיתות ואולם רב שימושי. דיירי המתחם החדש היו תלמידי כיתות א' וב'.
משם עבר הסיור לשכונת הציפורים שם נפתחו שלושה גני ילדים חדשים, הילדים הקטנים היו נרגשים לקראת תחילת שנת הלימודים וכפי הנראה גם הם היו לא פחות נרגשים מילדיהם.
התחנה הבאה היתה בבית הספר חוט השני שם הגיעו האורחים הישר להפסקה פעילה. לאחר מכן הגיעו כולם לבית החינוך "הכרמים" שגם תלמידיו חנכו השבוע המבנה החדש של בית הספר המכנה החדש מכיל שש כיתות, שתי מעבדות ומרחב למידה. דיירי המבנה החדש הם תלמידי שכבה א' שיגורו בקומה הראשונה.
השכנים מלמעלה יהיו תלמידי שכבה ו' אשר בנוסף ללימודיהם יהיו למעשה המלווים של תלמידי כיתות א' בשנת לימודיהם החדשה. את פני האורחים מהעירייה קיבלו תלמידי כיתות א' ו-ו', מנהלת בית הספר רוזי ברקוביץ, מורות בית הספר ויו"ר הנהגת ההורים הילה אברג'ל טקס חנוכת בית הספר כלל שיר וריקוד וברכות לכל עבר.
לאחר מכן הגיעו המסיירים לבית הספר העל יסודי עירוני ג' ע"ש מוטה גור לאירוע תחילת השנה של החטיבה העליונה, בהובלת מנהלת בית הספר, דודו שרבי. הטקס נערך באולם הספורט של בית הספר כאשר הוא היה בסימן צבעוני כאשר השמיניסטים של עירוני ג' חגגו את תחילת שנתם האחרונה והגיעו בצבעי הרמזור אדום צהוב וירוק שבלטו על רקע החולצות הלבנות החגיגיות של יתר התלמידי עירוני ג'.
חלקו האחרון של הסיור נערך בבית הספר העל יסודי עירוני א' שם בחנו הנוכחים את התקדמות העבודות להקמת מרכז ומשכן לאומנויות ולמדעים. הכוללות בניית שש כיתות למגמות בתחומי אמנות ומדעים וכן, אודיטוריום שיכיל כ-300 מקומות ישיבה.
למעשה היה מי שהתחיל את השנה ביום שישי כאשר רשת אמי"ת חנכה את מבני בתי הספר החדשים של אמי"ת בנים ואמי"ת בנות, שהתחדשו גם במנהלים חדשים - ליאור הלוי וליאת וגשל, שני מבנים, אחד לכל בית ספר המכילים כל אחד מהם שש כיתות ושני חדרי ספח, מרחב לימודי וחדרי לימוד פרטניים. כמו כן, נחנך אודיטוריום חדש.
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''