בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
ביום ראשון האחרון ביקר שר המדע והטכנולוגיה, ח"כ אופיר אקוניס, בבית ספר אורט עירוני ד', שם נחשף לעשייה הרבה שנעשית בבית הספר בתחומי המדע. לביקור הצטרפו ראש העיר, חיים ביבס, ראש מינהל החינוך, בתיה שוכן-אורבוך, וראש המרכז למחקר ופיתוח ברשת "אורט", יואל רוטשילד.
בתחילת הביקור הציגו חברי נבחרת הרובוטיקה 341 את הפרויקט שעשו במסגרת התחרות השנתית של ה-FLL, פרויקט שעוסק בסינון גזי מתאן ופחמן דו חמצני מן המשק החי. בזכות המחקר שעשו בנושא, ופעילות הרובוט שבנו מלגו, בו אף צפה השר אקוניס בזמן פעולה, זכתה הנבחרת במקום הראשון בתחרות הרובוטיקה הארצית, שנערכה לפני כחודשיים, ותייצג את ישראל בתחרות העולמית בארצות הברית.
לאחר מכן, מספר תלמידים הציגו ניסוי שיזמו במסגרת תחרות "רמון ספייסלאב", שיישלח לתחנת חלל בינלאומית. הניסוי בוחן את תהליך התסיסה הכוהלית במיקרו כבידה, ותוצאותיו ישפיעו על תחומים שונים, כיוון שהוא משליך על תהליכים שונים שמתקיימים בטבע ובגוף האדם.
בהמשך הביקור נפגש השר אקוניס עם נציגי קבוצת ISTEAM, קבוצה המשלבת חדשנות, מדעים, טכנולוגיה, הנדסה, אמנות ומתמטיקה. הם הציגו פרויקטים שונים שיצרו בעצמם, כגון מערכת בית חכם ומערכת שעוקבת אחר הטמפרטורה בחדר בו ישן תינוק.
קבוצת תלמידות הציגה שפתון מיוחד שפיתחה, שכאשר הוא בא במגע עם סם אונס, הוא גורם לתחושת צריבה על השפתיים. בזכות מוצר זה זכו התלמידות במקום הראשון בתחרות היזמות "כחול לבן".
לאחר שהוצג הגביע בו זכה בית הספר בתחרות ה"אורטיאדה", בה הגיע למקום הראשון, אמר ראש העיר, חיים ביבס, לאקוניס "אני בטוח שמכאן ייצא הדבר הגדול הבא בישראל, בתחום המדע או הטכנולוגיה. אנחנו יודעים לספק את המעטפת הנדרשת אך בלי התלמידים המדהימים שלנו כלום לא היה קורה."
השר אקוניס העניק לבית הספר ספר המרכז תגליות ופיתוחים ישראליים ששינו את העולם, ואמר כי: "אני עומד מולכם התלמידים ורואה את העתיד המזהיר של מדינת ישראל. אתם מדעני המחר, החוקרים פורצי הדרך, אנשי ההיי טק והסטארטאפים, הרובוטיקה והסייבר. מה שראיתי כאן בביקור חיזק את הידיעה שלי שגם בעתיד נמשיך להיות מעצמת מדע, טכנולוגיה וחדשנות – בעזרתכם."
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''