בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
אנשי דת מדתות שונות הגיעו בשבוע שעבר לתיכון יח"ד, כחלק מתהליך שלקח על עצמו בית הספר, שמטרתו להכיר לתלמידים את הדתות ולהפגיש אותם עם האחר. במהלך יום סובלנות ייחודי זה, אשר פנה לתלמידי שכבות י'-י"ב, נחשפה כל שכבה למספר אנשי דת: רבנים, כמרים ושייח'ים מארבע הדתות: יהדות, נצרות, איסלאם ודרוזית.
אנשי הדת סיפרו על דתם, על מנהגיהם וענו לשאלות התלמידים, אשר לא נרתעו מלשאול שאלות מורכבות. כולם הסכימו על כך שבכל הדתות סובלנות, קבלת האחר והקשבה הדדית, הם ערכים דתיים מרכזיים.
שיא היום היה הטקס בו נשתל עץ זית בן 20 שנה. עץ זה הובא על ידי אנשי הדת כמתנה לבית הספר. עץ הזית מסמל שלום, סבלנות ורצון לחיות ביחד. העץ נשתל על ידי כל אנשי הדת כאשר לפעולה זו נרתמו תלמידי בית הספר וצוות בית הספר בראשות המנהל, שגיב אלבז.
את היום סגר פאנל מורחב, שהתקיים בבית המדרש, ובו לקחו חלק כל אנשי הדת שהגיעו ואף הצטרפו אליו השר והח"כ לשעבר הרב מיכאל מלכיאור ורב היישוב שוהם ויושב ראש ארגון צהר, הרב דוד סתיו. יום זה, אשר נעשה בשיתוף עם האגף לעדות במשרד הפנים, הינו חלק מהתוכניות בהן משתתף בית הספר, במטרה להפגיש את התלמידים עם מגזרים שונים.
חבר המועצה ומנכ"ל רשת "מיתרים", מויש לוי: "בית ספר יחד הוא בית ספר משלב, בו לומדים יחדיו ילדים ממשפחות בעלי זהויות יהודיות מגוונות ואורחות חיים שונים, ובו מנחילים לילדים בחיי היום יום סובלנות וכיבוד האחר לצד פיתוח הזהות האישית. טבעי הדבר שבבית ספר כזה ינסו להנחיל סובלנות לא רק בין יהודים לבין עצמם, אלא גם בין יהודים לבעלי דתות אחרות. עם זאת, אני סבור שטוב ונכון יהיה להרחיב מפגשים מסוג אלה לכל בתי הספר בעיר. אולי דווקא באמצעות מנהיגים דתיים, שלעיתים חלקם מהווים את המקור לעויינות שבין חלקים בחברה הישראלית, נצליח ליצור שיח אחר, שיח מכבד, שיביא לשינוי ולתקווה לעתיד טוב יותר."
מנהל תיכון יח"ד, שגיב אלבז: "יום הסובלנות הוא חלק מחזון בית הספר השואף לראיית האחר והקיום המשותף. הוא יוצר פתח לסובלנות ומפחית את הבורות. שירבו ימים כאלה של יצירת תהליך מגשר דווקא בתקופה הזאת. תודה לכל השותפים להצלחת היום המשמעותי הזה."
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''