בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
שנת הביכורים של תיכון עירוני ב' בתחום הרובוטיקה לתלמידים בגילאי 15-18 (תחרות ה-FRC) הפכה השבוע למושלמת עם זכייתם של נבחרת בית הספר Primo 4586 בפרס היוקרתי ROOKIE INSPIRATION באליפות הבינלאומית של FIRST בסנט- לואיס, ארה"ב. הפרס בו זכו חברי הנבחרת מעירוני ב' הוא אחד משמונת הפרסים שחולקו באליפות והוא הוענק לקבוצה על כך שהיא מהווה השראה עבור כלל הנבחרות המשתתפות בתחרות.
על פי ערכי ארגוןFIRST המארגן את התחרות, ערכי התחרות מכוונים לשיתוף הידע לא רק עם המתחרים עצמם אלה עם הקהילות הקרובות של המתחרים והרחוקות. חברי נבחרת הרובוטיקה של עירוני ב', ענו על כל אחד מהקריטריונים האלה ובגדול.
בעת הענקת הפרס נימקו השופטים את הסיבות לזכייה בפרס. השופטים ציינו כי הנבחרת נוסף על שהציגו עבודה הנדסית מצוינת ורובוט איכותי קיבלה ניקוד גבוה בעיקר על פעילותה הרבה לטובת הקהילה הן בבית הספר שלהם והן עבור כלל הקהילה.
בין השאר ציינו שופטי התחרות את העובדה כי חברי הנבחרת של עירוני ב' נטעו עצים ופרחים בעיר, הם סייעו בגיוס תרומות לבית הגמלאים וסייעו בהבאת מעבדת מחשבים לטובת גמלאי העיר ואף בצעו הדרכות קבוצתיות ואישות לגמלאים על השימוש במחשב ובאינטרנט. כמו כן חברי הנבחרת הדריכו את כיתת החינוך המיוחד של בית הספר שהקימה השנה גם היא נבחרת רובוטיקה, ולימדו בשיעורים פרטיים אנגלית ומתמטיקה תלמידים מבית הספר. עוד ציינו השופטים בבחירתם כי יותר משליש מחברי הנבחרת הן בנות.
במהלך התחרות הילדים הפגינו יכולות גבוהות מול הנבחרות הוותיקות מכל העולם ואף סיימו את התחרות במקום גבוה מאוד בהתייחס לעובדה שהקבוצה התחרתה לראשונה בתחרות מסדר גודל עולמי. המשלחת שטסה לארצות הברית כללה כשלושים תלמידים, חברי נבחרת הרובוטיקה, מנהלת בית הספר, ריקי נגרי המורה המלווה והמנהיגה נעמי פינצי והמנטורים הורים ומתנדבים , גולדנברג חיים, לזרובסקי דייגו , אליק לוין, רם דגן וישראל מטרסו שהוביל את קבוצת המנטורים כולה גם את אלו שנשארו בארץ.
הפעילות הזו לא יכלה להתקיים ללא הספונסרים מייקרוסופט ישראל, שגל פתרונות שיווקיים, קרביץ, לדיקו, ניו טכנולוג'י, מכשירי תנועה, א.רינגל. והסיוע של עסקים מקומיים ליאור שמר רהיטים, מכביס, עופר פלאפל, ג'לארטה.
מנהלת תיכון עירוני ב' ע"ש יצחק רבין, ריקי נגרי: שוב ילדי תיכון עירוני ב' ע"ש רבין הביאו גאווה גדולה לכולנו. חבורת הרובוטיקה המדהימה שלנו חוזרת עם גביע. הם פשוט מדהימים ומעוררי השראה. הם לא הפסיקו לעודד גם קבוצות אחרות והם אהובים על כולם. במהלך המסע התלמידים עשו עבודה נפלאה והתנהגו למופת וזו בהחלט חוויה מדהימה. מי שראה את הקבוצה הזו פועלת לא יכול שלא להתרשם מעבודת הצוות והשיתוף בקבוצה, האווירה הייתה מדבקת כל חברי הקבוצה היו מעורבים בכל התהליך ובעיקר בלמידה וכן בפעילויות ההתנדבותיות המרשימות שערכה הקבוצה בקהילה. הסיפור שלהם מוכיח שאם משקיעים ומשתפים פעולה אפשר לצבור הישגים ולהשפיע על הסביבה. קהילת עירוני ב' והעיר מודיעין מכבים-רעות הרוויחו בגדול.
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''