בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
עיריית מודיעין מכבים-רעות משלימה בימים אלה הצטיידות של יותר מ - 360 מחשבים ב-14 בתי ספר וב-72 גני החובה העירוניים, זאת בנוסף להתקנתם של 200 מקרנים בכל כיתות האם בחטיבות העליונות, זאת במסגרת השקעה חסרת תקדים של 3.5 מיליון שקלים.
במסגרת התוכנית הוקמו בשלושה בתי ספר יסודיים מעבדות מחשבים חדישות: בי"ס ממלכתי דתי אריאל ושני בתי הספר היסודיים אבני חן והכרמים. בשבעה בתי ספר שודרגו מעבדות המחשבים כאשר לכל בית ספר נרכשו 21 מחשבים חדשים: ניצנים, קשת, עמית, משואת נריה, האלה, עידנים והדמוקרטי. כמו כן ארבע מעבדות נוספות ישודרגו בארבעה בתי ספר על יסודיים: תיכון עירוני ב' ע"ש יצחק רבין, תיכון מכבים-רעות, אולפנת אורות מודיעין והישיבה התיכונית.
בנוסף, העירייה תחל בימים אלה בהתקנת מחשב בכל אחד מ-72 גני החובה בעיר ובהם גני החינוך המיוחד. מטרת מיזם זה היא להגיע ללמידה והוראה בסביבה מתוקשבת בכל גני החובה, שימוש בפורטל תוכן מותאם גנים, ובהמשך השתלמות להכשרת גננות לעבודה מתוקשבת שתביא להקמת אתר אינטרנטי לכל גן במסגרת פורטל גנים עירוני.
בבתיה"ס העל יסודיים העירייה מציידת בימים אלה את כל החטיבות העליונות במקרנים לכל כיתת אם המשודרגות לכיתות 'חכמות'. ההצטיידות כוללת כ-200 מקרנים חדשים, לוחות אינטראקטיביים ועגלות טעינה עם מחשבים ניידים לטובת ההוראה בכתות. כמו כן, מערך התמיכה הטכנית בבתיה"ס מתוגבר עבור צוות ההוראה.
כזכור בשנת 2011 הנחה ראש העיר חיים ביבס על תחילת יישומה של תוכנית לתקשוב כל בתי הספר העירוניים. התוכנית היא רב שנתית במימון משותף של העירייה, מפעל הפיס ומשרד החינוך.
מטרת התוכנית היא העצמת למידה והוראה בסביבה מתוקשבת, קיום דרך פדגוגית חדשנית תוך הטמעה של טכנולוגית המידע. בעירייה הציבו יעד לפיו כל בתיה"ס והגנים ייכנסו לתוכנית ובתוך שלוש שנים היא תקיף את כל הלומדים במערכת החינוך בעיר.
פרויקט זה מצטרף לתוכנית התקשוב הלאומית של משרד החינוך במסגרת התוכנית להתאמת מערכת החינוך למאה ה - 21, בעלות של למעלה מעשרה מיליון שקלים. תוכנית במהלכה צוידו במהלך השנה הקודמת כל כיתות האם בבתי הספר היסודיים בעיר במקרנים, חוברו לאינטרנט מהיר, והוענקו מחשבים ניידים ליותר מ-800 המורים העובדים בבתי הספר היסודיים בעיר.
ראש עיריית מודיעין מכבים-רעות, חיים ביבס: "ההתקדמות הטכנולוגית במערכת החינוך והתאמתה לעידן הטכנולוגי של היום היא חשובה ומשמעותית ותורמת רבות לרמת העניין, ההקשבה וההצלחה של התלמידים בבתי הספר בכל הגילאים. היום כשהילדים מחוברים למחשבים כל הזמן לא ניתן להשאיר את מערכת החינוך מאחור. הפעילויות המתוקשבות בכיתות מקושרות גם לאתרי בתיה"ס באינטרנט המשמשים כמרחבים לימודיים עבור התלמידים והמורים והיא נמשכת גם לאחר שעות הלימודים. ישנה התגייסות כללית בבתי הספר בעיר עבור הצלחת התוכנית ותגובות טובות של הצוותים החינוכיים העוברים השתלמות והדרכות שונות לצורך כך. בעקבות הצלחת התוכנית החלטנו השנה להגדיל את התקצוב עבור רכישת מחשבים נייחים וניידים למורים ולתלמידים, ציוד כיתות חכמות ורכישת ציוד היקפי נוסף בבתי ספר ברחבי העיר".
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''