בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
מודיעין מכבים רעות מציינת השבוע את "שבוע תנועות הנוער" בעיר אשר במסגרתן פועלות תשע תנועות נוער במוקדי פעילות שונים. כ-4,300 בני נוער בכיתות ד' עד י"ב חברים בתנועות הנוער בעיר והם מהווים סך של 32% מכלל בני הנוער- אחד הנתונים הגבוהים בישראל של השתתפות בני נוער בתנועות נוער.
התנועה הגדולה ביותר בעיר היא תנועת הצופים הכוללת ארבעה שבטים שונים: שבט אופק ברעות המונה 981 חניכים, שבט יובל הפועל בשכונת הנביאים המונה 630 חניכים, שבט דרור השייך לזרם הצופים הדתיים המונה 300 חניכים ושבט צופים חדש שנפתח רק השנה בשכונת אבני חן ומונה 90 חניכים.
תנועת בני עקיבא, השייכת לזרם הדתי, כוללת בתוכה שלושה סניפים: סניף בני עקיבא בשכונת משואה מונה 956 חניכים, סניף מגינים-נביאים מונה 224 חניכים וסניף מוריה-שבטים מונה 164 חניכים.
תנועת מכבי צעיר הפועלת במכבים מונה 300 חניכים, והסניף במודיעין מונה 118 חניכים. הסניף הוותיק של תנועת הנוער העובד והלומד מונה 100 חניכים, הנוער הלאומי 72 חניכים, נוע"ם 234 חניכים, עזרה 66 חניכים, נוער תלם 50 חניכים וחוגי הסיירות מונים כ-250 חניכים.
עיריית מודיעין מכבים רעות תומכת בתנועות הנוער בעיר בהיקף של כ-550 אלף שקל מידי שנה, לא כולל פעילויות ואירועים של יחידת הנוער העירונית ומחלקת הספורט. רק לאחרונה העביר ראש העיר חיים ביבס, החלטה בדירקטוריון החברה הכלכלית לפיתוח העיר לפיה רווחי החברה יופנו לטובת פעילויות, הקמת ושדרוג מבנים לתחום הנוער בעיר ותנועות הנוער בפרט.
לקראת שבוע תנועות הנוער הודיע משרד החינוך כי מועצת תנועות הנוער בישראל החליטה להעניק לראש העיר חיים ביבס את "אות יקיר תנועות הנוער" לראשי רשויות מקומיות בישראל. את הפרס יקבל ראש העיר מידי שר החינוך גדעון סער בטקס חגיגי.
המועצה נימקה את החלטתה בכך "שעוצמתה של העיר נובעת מחיזוקם של בני הנוער והדרך להתחזקות והשפעה עוברת דרך תנועות הנוער. אמונה זו מובילה את ראש העירייה לתמוך באופן רציף בכל תנועות הנוער במודיעין, מכבים רעות. התקציבים מועברים בצורה מסודרת ושקיפות מלאה ולאורך כל שנת הפעילות משפצים מבנים, רוכשים ציוד ומאפשרים קיום פעילויות מגוונות. על תמיכתו בכל תנועות הנוער בעיר ועל פועלו לשמירת מערכת יחסים הטובה בין התנועות מוענק למר חיים ביבס אות יקיר תנועות הנוער לשנת 2010".
ראש העיר, חיים ביבס: "מודיעין, מכבים-רעות היא אחת הערים המובילות בארץ בתחום תנועות הנוער ועל כך גאוותי והערכתי לפעילות התנועות ברחבי העיר ולראשיהם. אני רואה חשיבות רבה בקידום פעילותן של התנועות המקנות ערכים משמעותיים במסגרת חברתית, אישית לכל אחד מהחניכים ובמסגרת לאומית. הנתונים המרשימים של אחוזים גבוהים בגיוס לצבא הם המשך ישיר של פעילות תנועות הנוער בעיר וזה החוסן החברתי האמיתי של העיר והמדינה".
מצטרפים לתנועות הנוער – רשימת הרכזים, מיקום הסניפים ויצירת קשר
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''