בתקופה האחרונה נהנים תלמידי בית הספר היסודי "חוט השני" מהפסקות פעילות ומיוחדות, בהובלת "ועדת החברות" של בית הספר. מדובר בפרויקט אותו יזמה הוועדה הנקרא "עגלת החברות" הניצבת בחצר ביה"ס עם משחקים שונים – חבל קפיצה, משחקי קופסא, קלפים, יצירות לצביעה, משחקי חצר מגוונים ועוד.
את העגלה מפעילים חברי הוועדה בימים ראשון עד חמישי במהלך ההפסקות בתורנות בין החברים. תלמידי בית הספר משחקים במשחקים המזמנים היכרויות עם חברים חדשים וגיבוש בין החברים הקיימים. בנוסף, תפקידה של הוועדה לאתר במהלך ההפסקות תלמידים שנמצאים לבד ולהציע להם לשחק יחד.
ועדת החברות היא אחת מתוך תשע ועדות הקיימות בבית הספר. בוועדה חברים 18 תלמידים מכיתות ג'-ו' אשר יוזמים פרויקטים ופעילויות חברתיות לתלמידי בית הספר.
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה