עוד שבוע של קיץ מודיעיני הגיע לסיומו, עם שלל אירועים מהנים מדי יום, קרוב לבית. ואנחנו מתחילים את השבוע ה-5 בסופ"ש עם שבת בעיר ורוקדים במוצ"ש
מבצע "צוק איתן", שנפתח בשבוע שעבר באזור רצועת עזה, הוציא, כמו בעבר את כל הטוב שקיים בקרב תושבי מודיעין מכבים רעות. התושבים נרתמו לעזור לתושבי אזור קו העימות לחיילי צה"ל העושים לילות כימים לטובת בטחון ישראל. במהלך ימי הלחימה התארגנו בעיר גופים רבים בעיר על מנת לתת יד ולהקל, כמה שניתן, את שהייתם של חיילי צה"ל המשרתים כעת בדרום הארץ וכן הזמינו את תושבי הדרום להגיע לעיר.
בין השאר הפעיל בית ספר עירוני ב' על שם יצחק רבין מערך של גיוס תלמידי מועצות התלמידים השכבתיות שפעלו לאיסוף מיני מתיקה ופינוקים לחיילים. את האריזות העבירו התלמידים לבוגרי בית הספר המשרתים בחטיבות החי"ר השונות עימם שומר הצוות החינוכי על קשר.
בבית הספר עירוני א' במהלך שיחות העדכון שערכו המחנכות עם תלמידי שכבת י"א על המצב הביטחוני יזם אחד מתלמידי השכבה, אלעד מור, רעיון לשלוח חבילות לחיילים המשרתים בסוללת כיפת ברזל הסמוכה לעיר. הצעה זו התקבלה ועד מהרה אספו תלמידי בית הספר מוצרים, הם ארזו והעבירו אותם לחיילם במוצב ביום שישי האחרון.
גם קבוצת המש"צים (מדרכי של"ח צעירים) מתיכון מכבים רעות פעלו לטובת חיילי צה"ל. התלמידים, בשיתופ עם יושב ראש האגודה למען החייל בעיר, דודו גלבוע, אירוע התרמה לאיסוף מצרכים יבשים ומוצרי היגיינה במרכז המסחרי ברעות. הציוד והמוצרים שנאספו נשלחו אף הם לחיילים הנמצאים בגבול בתקווה שכולם יחזרו במהרה לביתם, בריאים ושלמים.
תלמידי בית ספר יזמ"ה אספו במהלך השבוע ממתקים, חטיפים, קופסאות שימורים, לבנים, דאודורנטים, משחות שיניים, כלי גילוח ומוצרים נוספים אותם העבירו לחייל צה"ל. כמו כן שני גנים בעיר אספו גם הם חבילות, ילדי גן נחשון העבירו את החבילות ל"חטיבת ברק", המשרתת בדרום כעת, בסיוע עמותת "דור הקסאמים" וגן שיר (שבחטיבה הצעירה של בית הספר האלה), העבירו חבילות לחיילים המשרתים ביחידות הקרביות. בנוסף היו לא מעט יוזמיות פרטיות של תושבים מהעיר שביוזמתם אספו מוצרים ודאגו להעבירם לחיילים המשרתים באזור רצועת עזה וכן ליחידות הצבאיות הממוקמות באזורנו.
מי שכמובן שוקד בימים אלה על הסיוע לחיילי צה"ל הם מתנדבי האגודה למען החייל ובהם בני נוער רבים שהתגייסו ונתנו יד בנקודות האיסוף במרכז רעות, בבית הספר יחד ובשכונת מוריה. לאחר שסיימו לאסוף מוצרים, ירדו נציגי האגודה לשטחי הכינוס והביאו את החבילות לחיילים אשר התרגשו לנוכח האכפתיות והנתינה של תושבי העיר.
בנוסף מערכת החינוך העירונית וקייטנות הקיץ של עמותת סחלבים אירחו במהלך השבוע האחרון עשרות ילדים שהגיעו לעיר מאזור קו העימות. בין השאר הגיעו לעיר ילדים מאשדוד, אשקלון ושדרות. הילדים שולבו בקייטנות ובבית הספר של הקיץ ונהנו מיום פעילות שקט ורגוע.
מחלקת הספורט העירונית פתחה אף היא את שערי אולם הספורט של תיכון עירוני ג' לטובת ילדי קו העימות. הילדים שהגיעו בהסעה מאורגנת מיישובי קו העימות נהנו מפעילות הפגתית, ארוחת צהריים ובתום הפעילות חזרו הביתה עם אנרגיות חדשות. בנוסף בתחילת ימי השבוע אירחה המחלקה קייטנות מערי העימות באולמות הספורט של העיר.
בעירייה ציינו כי תושבי הדרום המעוניינים להתארח בעיר ולהצטרף לקייטנות עמותת סחלבים או בית הספר של החופש הגדול מוזמנים לעשות זאת בשמחה, ולשם כך יש צורך רק בתיאום מראש באמצעות המוקד העירוני 106.
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עוד שבוע של קיץ מודיעיני הגיע לסיומו, עם שלל אירועים מהנים מדי יום, קרוב לבית. ואנחנו מתחילים את השבוע ה-5 בסופ"ש עם שבת בעיר ורוקדים במוצ"ש
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
בחמישי, 12.9.24 יתקיים מרוץ הלילה הרביעי של מודיעין מכבים רעות. המרוץ יכלול מסלולי ריצה מגוונים, מוזיקה ואפקטים מיוחדים שיהפכו את הריצה בשדרת מרכז העיר לחוויה ייחודית
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
מארגני טיולי בוטיק מרחבי הארץ השתתפו בסיור חשיפת אירוח ביתי במודיעין מכבים רעות, כחלק מתוכנית קידום התיירות בעיר, אשר שמה דגש על ההון האנושי כמשאב מרכזי בנוסף לאתרי הטבע והמורשת הייחודיים
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה העירייה נערכת להשלים את הפרויקט להתקנת הצללות במגרשי ספורט בבתי ספר היסודיים במטרה לשפר משמעותית את חווית השהייה והמשחק בכל תנאי מזג האוויר
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
תנועת ''ישראל חופשית'' מפרסמת את מדד השבת העירונית, לפיו העיר מודיעין מכבים רעות נמנית בין הערים המובילות במדד, עם 5 נקודות מתוך 6
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
הגיעו לסיומן עבודות נרחבות לשדרוג תאורת הרחובות והפארקים ברחבי העיר שמטרתן ייעול משאבים, חיסכון כלכלי ושמירה על הסביבה, בין השאר, על ידי החלפת גופי התאורה לתאורת לדים
17/07/2024 י"א תמוז תשפ"ד
בסוף השבוע מחכים לכם במסיבת מזרקות, סיפור לפני שבת ומופע הצדעה לצה"ל. ובהמשך השבוע: טיול אופניים, הפנינג רטוב לכל המשפחה, פארק קולנוע, רינת גבאי ועוד
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
יחידת החילוץ וההצלה העירונית, המורכבת מתושבות ותושבי העיר סיימה הכשרה מקצועית שעסקה באיתור וחילוץ לכודים מתחת להריסות במקרה של קריסת מבנים כתוצאה מרעידת אדמה או פגיעת טילים
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
לקראת שנת הלימודים החדשה, מבצעת העירייה פרויקט רחב היקף לצביעה מחודשת של סימוני כבישים ומתחמי "נשק וסע" בכל רחבי העיר. העבודות מבוצעות בשעות הלילה על מנת למזער את שיבושי התנועה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
העמדות העירוניות לתיקון אופניים שודרגו והן משמשות את רוכבי הדרך הרבים, שנהנים מפעילות ספורטיבית בשבילי האופניים והגעה ממקום למקום באורח חיים בר קיימא
17/07/2024 י"א תמוז תשפ"ד
השבוע נערך טקס חנוכת מבנה תחנת מד"א החדש בעיר. בתחנה החדשה יוכלו עשרות עובדים ומאות מתנדבי מד"א להעניק מעטפת רפואית רחבה ומקצועית לתושבי העיר ואשכול מודיעין
17/07/2024 י"א תמוז תשפ"ד
אירועי קיץ מודיעיני ממשיכים עם שלל פעילויות ומופעים קרוב לבית. בסוף השבוע מוזמנים לסיפור לפני שבת, שבת בעיר ורוקדים במוצ"ש. ובשבוע הקרוב שלל פעילויות לכל המשפחה
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
חברת BDI Coface פרסמה את דירוג הרשויות המקומיות בעלות היציבות הפיננסית הטובה בישראל נכון לשנת 2022. על פי הדירוג, ניצבת עיריית מודיעין מכבים רעות בעשירייה הפותחת
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
השבוע החלו עבודות לריצוף מפרצי חנייה ושינויים גאומטריים, בשכונת הנביאים. מדובר בפרויקט נרחב של עבודות ריצוף מפרצי החנייה משני הצדדים לאורך כל רחוב אלישע הנביא
10/07/2024 ד' תמוז תשפ"ד
בעונת הקיץ בריכה ביתית מהווה אטרקציה נעימה, אך יש בכך גם סכנה של ממש אם הדבר נעשה ללא בדיקה מקצועית מתאימה. לפניכם הבהרות מינהל ההנדסה להצבת בריכות
10/07/2024 ד' תמוז תשפ"ד
השירות הווטרינרי העירוני מפרסם בימים אלה הנחיות וטיפים לתושבים לגבי האכלת חתולי קהילה או בשפה העממית "חתולי הרחוב"
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
בואו ליהנות מקיץ מודיעיני: חמישי 4.7.24 הפנינג הוקרה לכוחות הביטחון. שישי 5.7.24 מסיבת מזרקות בענבה וסיפור לפני שבת על הדשא ובשבת 6.7.24 לילות ענבה בחגיגה יוונית
09/07/2024 ג' תמוז תשפ"ד
השבוע הסתיימה שנת הלימודים עבור ילדי הגנים ותלמידי בתי הספר היסודיים. 14,547 תלמידים נרגשים יצאו לחופש הגדול, רבים מהם ישתתפו בתוכנית הגנים ובתי הספר של החופש הגדול
07/07/2024 א' תמוז תשפ"ד
ביום שישי 28.6.24 התקיים טקס הנצחה לקריאת משעול לזכרו של בן העיר, סמ"ר נדב עזרא ז"ל, שנפל בשירותו הצבאי. בטקס השתתפו בני המשפחה, חברים ותושבי העיר שבאו לחלוק כבוד
04/07/2024 כ"ח סיון תשפ"ד
כמעט מאה אלף פרחים עונתיים יישתלו ברחבי העיר בקיץ. הפרחים העונתיים מתאימים לעונת הקיץ תחת שמש ישירה ומקשטים את חזות העיר בכיכרות ובמקומות מרכזיים