עוד שבוע של קיץ מודיעיני הגיע לסיומו, עם שלל אירועים מהנים מדי יום, קרוב לבית. ואנחנו מתחילים את השבוע ה-5 בסופ"ש עם שבת בעיר ורוקדים במוצ"ש
פרויקט הפרדת פסולת במקור של עיריית מודיעין מכבים רעות בשיתוף המשרד להגנת הסביבה בעיר יצא בשבוע שעבר לדרך גם בשכונת הכרמים. כידוע, העיר מודיעין מכבים רעות חרטה על דגלה את נושאי איכות הסביבה והטיפול בפסולת כחלק מתפיסת עולם ובמטרה לשפר את חיי תושביה. לכן החליטה העירייה על יישום תהליך הפרדת פסולת במקור לשני זרמים, זרם רטוב וזרם יבש. השבוע החל צוות פרויקט ההפרדה להדריך את תושבי שכונת הכרמים, לקראת כניסת השכונה לפרויקט הפרדה במקור.
פרויקט הפרדה במקור הולך ומתרחב וכיום כ- 12,500 בתי אב, יותר מ 60% מתושבי מהעיר מפרידים אשפה בשכונות אבני חן, המגינים, הנביאים, הפרחים והנחלים ובשבועות הקרובים יתחילו 2,400 המשפחות הגרות בשכונת הכרמים גם הן למחזר.
במסגרת הפעילות הירוקה שהופכת את העיר למובילה בתחומה מבצעת העירייה מספר פעילויות לעידוד המיחזור כאשר בין השאר בחודשים האחרונים ערכו חברי צוות ההדרכה ביקורים חוזרים בבתי התושבים בשכונות המבצעות את ההפרדה על מנת לתת תמיכה, ליווי והדרכה נוספת. כמו כן, העירייה הקצתה משאית פינוי ייעודית לפסולת הרטובה בלבד .
מסיכום נתוני המיחזור במחצית הראשונה של שנת 2013 עולה כי חלה עליה של 25% בסך הפסולת שמופנית למיחזור, כאשר בחצי השנה האחרונה מוחזרו יותר מ-10,000 טון אשפה לעומת כ- 8,000 טון בחצי השנה הראשונה של שנת 2012. בעירייה ציינו כי העלייה בכמות הפסולת הממוחזרת נעשתה בכל התחומים כאשר כ-6,700 טון שמוחזרו הם גזם, 1,100 טון קרטון, 1,100 טון נייר, 670 טון פסולת רטובה (אורגנית), 179 טון זכוכית ו-62 טון בקבוקי פלסטיק.
הפסולת האורגנית מועברת לאתר "חץ אקולוגיה" ושם מנצלים את הפסולת להפקת ביוגאז וקומפוסט.
כאמור השבוע החלו ההדרכות בשכונת הכרמים ובמקביל יבצעו עובדי היחידה הסביבתית הדרכות בבתי ספר "האלה" ו"הכרמים" בהם לומדים ילדי השכונה.
ביחידה סביבתית רואים בבתי הספר כלי חשוב ביותר לקידום וייעול תהליך הפרדה במקור. על פי תוכנית העבודה יקבלו כל בתי הספר היסודיים בעיר הכשרה מיוחדת לנושא שתכלול את צוות בית הספר החל ממנהל בית הספר, דרך הצוות הפדגוגי, הצוות המקצועי ועד צוות אחזקת בית הספר.
התלמידים הלומדים על הפרדה בבית הספר מהווים "שגרירים" של המיזם בביתם. ביחידה הסביבתית סיפרו כי במקרים רבים כאשר הגיעו מדריכים לבתי התושבים כדי לבצע הסברה אודות ההפרדה במקור, הילדים בבית קידמו אותם בשמחה וסייעו להם בהדרכת הוריהם, בהתאם למה שלמדו בבית הספר.
כחלק ממבצע ההסברה ועל מנת לעודד את המודעות לנושא ושיתוף הפעולה של תושבי העיר הוטבעו ברחבי שכונת הכרמים סמלי הקמפיין על המדרכות והשטחים הציבוריים במקומות מרכזיים: בתי ספר, גני ילדים, מרכזים מסחריים, פארקים ציבוריים ועוד.ההטבעה נעשית באמצעות גרגירי חימר וחלב טבעיים המושפרצים בלחץ גבוה אל תוך השבלונה ומוטבעים על המדרכה. זוהי טכנולוגיה טבעית וירוקה לגמרי, ולאחר כחודש וחצי נמחקת לגמרי ולא משאירה סמנים.
מנהל אגף שפ"ע חיים בלאיש: "שנת 2013 היא השנה בה רוב תושבי העיר התחילו את תהליך ההפרדה במקור והתוצאות מדברות בעד עצמן. 12.5 אלף בתי אב כבר ממחזרים ובחודשים הקרובים יצטרפו עוד שתי שכונות לתהליך הכרמים ומשואה. בסיור שנערך באתר המיחזור "חץ אקולוגיה" נאמר כי רמת ההפרדה במודיעין מכבים רעות היא מהטובות בארץ והתודה היא לתושבים שרואים בהפרדה דבר בעל חשיבות רבה ביותר. כאשר את תוצאות המהלך נוכל לראות בשנים הקרובות."
לחצו כאן - לאתר איכות הסביבה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עוד שבוע של קיץ מודיעיני הגיע לסיומו, עם שלל אירועים מהנים מדי יום, קרוב לבית. ואנחנו מתחילים את השבוע ה-5 בסופ"ש עם שבת בעיר ורוקדים במוצ"ש
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
בחמישי, 12.9.24 יתקיים מרוץ הלילה הרביעי של מודיעין מכבים רעות. המרוץ יכלול מסלולי ריצה מגוונים, מוזיקה ואפקטים מיוחדים שיהפכו את הריצה בשדרת מרכז העיר לחוויה ייחודית
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
מארגני טיולי בוטיק מרחבי הארץ השתתפו בסיור חשיפת אירוח ביתי במודיעין מכבים רעות, כחלק מתוכנית קידום התיירות בעיר, אשר שמה דגש על ההון האנושי כמשאב מרכזי בנוסף לאתרי הטבע והמורשת הייחודיים
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה העירייה נערכת להשלים את הפרויקט להתקנת הצללות במגרשי ספורט בבתי ספר היסודיים במטרה לשפר משמעותית את חווית השהייה והמשחק בכל תנאי מזג האוויר
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
תנועת ''ישראל חופשית'' מפרסמת את מדד השבת העירונית, לפיו העיר מודיעין מכבים רעות נמנית בין הערים המובילות במדד, עם 5 נקודות מתוך 6
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
הגיעו לסיומן עבודות נרחבות לשדרוג תאורת הרחובות והפארקים ברחבי העיר שמטרתן ייעול משאבים, חיסכון כלכלי ושמירה על הסביבה, בין השאר, על ידי החלפת גופי התאורה לתאורת לדים
17/07/2024 י"א תמוז תשפ"ד
בסוף השבוע מחכים לכם במסיבת מזרקות, סיפור לפני שבת ומופע הצדעה לצה"ל. ובהמשך השבוע: טיול אופניים, הפנינג רטוב לכל המשפחה, פארק קולנוע, רינת גבאי ועוד
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
יחידת החילוץ וההצלה העירונית, המורכבת מתושבות ותושבי העיר סיימה הכשרה מקצועית שעסקה באיתור וחילוץ לכודים מתחת להריסות במקרה של קריסת מבנים כתוצאה מרעידת אדמה או פגיעת טילים
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
לקראת שנת הלימודים החדשה, מבצעת העירייה פרויקט רחב היקף לצביעה מחודשת של סימוני כבישים ומתחמי "נשק וסע" בכל רחבי העיר. העבודות מבוצעות בשעות הלילה על מנת למזער את שיבושי התנועה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
העמדות העירוניות לתיקון אופניים שודרגו והן משמשות את רוכבי הדרך הרבים, שנהנים מפעילות ספורטיבית בשבילי האופניים והגעה ממקום למקום באורח חיים בר קיימא
17/07/2024 י"א תמוז תשפ"ד
השבוע נערך טקס חנוכת מבנה תחנת מד"א החדש בעיר. בתחנה החדשה יוכלו עשרות עובדים ומאות מתנדבי מד"א להעניק מעטפת רפואית רחבה ומקצועית לתושבי העיר ואשכול מודיעין
17/07/2024 י"א תמוז תשפ"ד
אירועי קיץ מודיעיני ממשיכים עם שלל פעילויות ומופעים קרוב לבית. בסוף השבוע מוזמנים לסיפור לפני שבת, שבת בעיר ורוקדים במוצ"ש. ובשבוע הקרוב שלל פעילויות לכל המשפחה
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
חברת BDI Coface פרסמה את דירוג הרשויות המקומיות בעלות היציבות הפיננסית הטובה בישראל נכון לשנת 2022. על פי הדירוג, ניצבת עיריית מודיעין מכבים רעות בעשירייה הפותחת
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
השבוע החלו עבודות לריצוף מפרצי חנייה ושינויים גאומטריים, בשכונת הנביאים. מדובר בפרויקט נרחב של עבודות ריצוף מפרצי החנייה משני הצדדים לאורך כל רחוב אלישע הנביא
10/07/2024 ד' תמוז תשפ"ד
בעונת הקיץ בריכה ביתית מהווה אטרקציה נעימה, אך יש בכך גם סכנה של ממש אם הדבר נעשה ללא בדיקה מקצועית מתאימה. לפניכם הבהרות מינהל ההנדסה להצבת בריכות
10/07/2024 ד' תמוז תשפ"ד
השירות הווטרינרי העירוני מפרסם בימים אלה הנחיות וטיפים לתושבים לגבי האכלת חתולי קהילה או בשפה העממית "חתולי הרחוב"
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
בואו ליהנות מקיץ מודיעיני: חמישי 4.7.24 הפנינג הוקרה לכוחות הביטחון. שישי 5.7.24 מסיבת מזרקות בענבה וסיפור לפני שבת על הדשא ובשבת 6.7.24 לילות ענבה בחגיגה יוונית
09/07/2024 ג' תמוז תשפ"ד
השבוע הסתיימה שנת הלימודים עבור ילדי הגנים ותלמידי בתי הספר היסודיים. 14,547 תלמידים נרגשים יצאו לחופש הגדול, רבים מהם ישתתפו בתוכנית הגנים ובתי הספר של החופש הגדול
07/07/2024 א' תמוז תשפ"ד
ביום שישי 28.6.24 התקיים טקס הנצחה לקריאת משעול לזכרו של בן העיר, סמ"ר נדב עזרא ז"ל, שנפל בשירותו הצבאי. בטקס השתתפו בני המשפחה, חברים ותושבי העיר שבאו לחלוק כבוד
04/07/2024 כ"ח סיון תשפ"ד
כמעט מאה אלף פרחים עונתיים יישתלו ברחבי העיר בקיץ. הפרחים העונתיים מתאימים לעונת הקיץ תחת שמש ישירה ומקשטים את חזות העיר בכיכרות ובמקומות מרכזיים