בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
בעקבות בקשתו של ראש העיר, חיים ביבס, הודיע המשרד לביטחון פנים כי עיריית מודיעין, מכבים-רעות תשתתף בתוכנית "עיר ללא אלימות".
מדובר בתוכנית עליה החליט השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ על רקע התגברות האלימות בחברה הישראלית. התוכנית "עיר ללא אלימות" מהווה מודל ארצי למאבק מערכתי בתופעות האלימות, בתחומי הרשויות המקומיות.
בעקבות הודעת השר על תכנון התוכנית "עיר ללא אלימות", שלח ראש העיר, חיים ביבס, מכתב לשר ובו בקשה לכלול את העיר בתוכנית.
בבקשה כתב ביבס כי: "מודיעין מכבים רעות הינה עיר ייחודית אשר נמצאת בין ירושלים לתל אביב, בעקבות הקרבה לקו הירוק נדרשים סידורי אבטחה וכן פעילות מניעה רבה, אשר לא תמיד מספיקה.
פרויקט שיטור קהילתי בעיר יביא תוצאות מהירות וישפר את שביעות רצון התושבים. בשל אופייה המיוחד של העיר סיכויי הצלחת הפיילוט, הינם גבוהים ביותר. אני רואה חשיבות רבה בקידום הנושא בראיית העיר הכוללת ואשמח להשתתף בפיילוט הייחודי."
במהלך חודש דצמבר הקרוב תיחתם האמנה בין העירייה למשרד לביטחון פנים ו"הקרן לידידות", התומכת בתוכנית זו ומשתתפת במימונה.
תוכנית "עיר ללא אלימות" היא פעולה עירונית מערכתית המכוונת להתמודדות עם כלל סוגי ומצבי האלימות המתרחשים בעיר. התוכנית מתמקדת בכל ההיבטים והמשתנים העירוניים שהשפעה עליהם מייצרת הפחתה והתמודדות יעילה יותר עם האלימות שמתרחשת, ותהווה גורם מהותי בסדר היום של הרשות המקומית על כל יחידותיה.
תהליכי העבודה והתוכניות הקיימות ברשות המקומית יותאמו "לשפה החדשה" של התוכנית שתתפתח בעיר במטרה להביא לשינוי באקלים החברתי, ליצירת נורמות התנהגות בלתי אלימות ולשיפור תחושת הביטחון האישי של התושבים והשוהים במודיעין מכבים רעות.
תקציב התוכנית יעמוד על 1.5 מיליון ש"ח לשנה, במשך תקופה של שלוש השנים כאשר המשרד לביטחון פנים יממן את התוכנית בכל שנה במיליון שקלים והעירייה תממן את התוכנית בחצי מיליון שקלים בכל שנה.
תוכנית הכוללת את כל הגופים הנוגעים בנושא מניעת האלימות החל במינהל החינוך, דרך האגף לשירותים חברתיים, העמותה למניעת סמים ואלכוהול, המשרד לביטחון פנים ומשטרת מודיעין. למעשה מדובר באיגום המשאבים של כל הגופים לצורך המטרה של מניעת אלימות.
במהלך השבועות הקרובים תיערך פגישה עם נציגי כל הגופים ותבנה תוכנית משותפת למאבק באלימות בהתאם לאופייה הייחודי של העיר. התוכנית תכלול בין היתר את פעילות סיירת ההורים העירונית, התקנת מצלמות אבטחה באתרים מסוימים בעיר וכן תקצוב פרויקטים שונים שמטרתם מניעת האלימות בקרב בני נוער, אלימות במשפחה וכיוצא בזה.
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''