בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
חופשת הקיץ החלה לפני לא מעט זמן, ובעוד שתלמידי העיר נופשים אם בקייטנות או במנוחה בבית, בעירייה עוסקים בהכנת בתי הספר לקראת תחילת שנת הלימודים תשע"ח המתקרבת. המוסד המרכזי שצפוי להיפתח השנה הוא מבנה בית הספר החדש של שכונת הציפורים, "ענבלים", הכולל 18 כיתות. בית הספר נמצא בישורת האחרונה של העבודות, והוא צפוי לקבל את התלמידים הראשונים כבר ב-1.9.2017.
בשכונת אבני חן נשלמות העבודות להקמת המבנה השלישי והאחרון של בית הספר העל יסודי עירוני ה', שיחל בשנת הלימודים הקרובה את שנתו החמישית. עם השלמת העבודות, יכיל בית הספר 42 כיתות לימוד, כאשר במקביל יתחילו בתכנון הקמת אולם ספורט עבור תלמידיו.
בבית ספר "האלה", שבשכונת הכרמים, הוכשר בימים אלה מבנה נוסף לשימוש בית הספר, המכיל שבע כיתות לימוד. מבנה נוסף שמוקם בימים אלה, לקראת פתיחת השנה, זהו מבנה המיועד לתלמידי בית הספר לחינוך מיוחד "גוונים".
במקביל למבנים אלה, כזכור, בישיבת המועצה שנערכה לפני כשבוע עדכן ראש העיר, חיים ביבס, כי העירייה החלה בהיערכויות להקמת בית הספר היסודי "שיבולים" שבשכונת הכרמים. כידוע, "שיבולים" הוא בית ספר צומח, שנפתח בשנה שחלפה ומתארח במבנה בית הספר יזמ"ה הסמוך לאתר בו יוקם מבנה בית הספר, שיכיל 12 כיתות לימוד והוא צפוי להיות מוכן לקראת שנת הלימודים תשע"ט.
בנוסף, העירייה החלה בקידום תכנון והקמת הרחבות של חמישה בתי ספר קיימים בעיר, כאשר ב"משואת נריה", בית החינוך כרמים, "דרכי יהודה", "אריאל", אמי"ת בנים ואמי"ת בנות התכנון הוא להוסיף שש כיתות לימוד. בישיבה התיכונית בני עקיבא לפיד התכנון הוא להקים 12 כיתות לימוד. ביבס אף ציין כי בשלב הבא מתכננת העירייה להרחיב גם את בית הספר העל יסודי מכבים רעות ואת בית הספר עירוני א', וזאת לצד תכנון "בית פסג"ה", המעניק מענה לפיתוח המקצועי של עובדי ההוראה בעיר.
לצד עבודות ההקמה, בעירייה גם פועלים לשיפוץ ושדרוג המבנים הקיימים. כבכל שנה, גם השנה במסגרת ההכנות לקראת פתיחת שנת הלימודים נעשות עבודות צביעה של הקירות בכל בתי הספר בעיר, כאשר בתחילה נעשות עבודות הצביעה בבתי הספר העל יסודיים ובהמשך, לאחר סיום "בית הספר של החופש הגדול", יחלו עבודות הצביעה גם בבתי הספר היסודיים.
בנוסף, ייעשו על פי הצורך עבודות שיפוץ ותיקונים בבתי ספר בעיר, ובהם שיפוצי חדרי שירותים, החלפת דלתות ותיקוני תשתית, לרבות תיקוני חשמל, החלפת גופי תאורה ועוד.
כמו כן, בהמשך לתכנית הרב שנתית, יימשכו העבודות להחלפת מטבחים בגני הילדים בעיר, ועם המשך הגידול במספר גני החינוך המיוחד, תבצע העירייה עבודות בינוי בתוך הגנים עצמם על מנת להתאים אותם פרטנית לצרכי הגן. עבודות אלה כוללות יצירת פינות לעבודה פרטנית, חדרי טיפול וכיוצא בזה.
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''