בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
40 חניכים וחניכות של צוות יהונתן, תלמידי ותלמידות י"ב שעתידים להתגייס בקרוב לצה"ל, השתתפו בסוף השבוע האחרון במסע סוף המסלול המסורתי של קורס ההכנה לצה"ל הפועל בעמותת סחלבים. החניכים והחניכות עברו לילה מאתגר במסלול בן 38 ק"מ בעקבות פורצי הדרך לירושלים, במסלול הררי שדימה בצורה הטובה יותר מסע סוף מסלול צה"לי. בסיימו, בטקס חגיגי קיבלו את סיכת הצוות.
ביום חמישי בערב התרכזו החניכים בנקודת הכינוס של המסע, בפארק ענבה. את פני המשתתפים קיבלו ראש העיר חיים ביבס, ממלא מקומו שלמה פסי, סגן ראש העיר, מויש לוי, ראש מינהל החינוך, בתיה שוכן אורבוך ומנכ"ל עמותת סחלבים, מיקי בר, שהגיעו לברך את המשתתפים לפני יציאתם למסע המסכם.
בדבריו התייחס ביבס לאיכות בני הנוער בעיר וציין: "אני גאה לראות פה היום בנים ובנות גם יחד שלקחו על עצמם ומגיעים להכנה הזו בשביל להתגייס לצה"ל ולתרום בצורה המשמעותית ביותר. מקבוצות כמו אלו יוצאים המנהיגים הבאים. כבר 7 שנים ברציפות שאנחנו במקום הראשון בגיוס לצה"ל ומובילים גם באיכות הגיוס ובשירות המשמעותי והתודות היא לבני נוער כמוכם ועל כך אני גאה בכם ועל הזכות שיש לנו לחנך ולגדל את הילדים שלנו כאן במודיעין מכבים רעות."
לאחר הדברים המשיכו החניכים לאימון הסוואה בפארק ואימון כושר גופני לחימום, ויצאו לדרך לכיוון ירושלים למסע בן 38 ק"מ. תחילה יצאו החניכים דרך וואדי ענבה לכיוון לטרון, שם קיימו שיעורי מורשת קרב אודות הקרבות שהתרחשו באזור. משם המשיכו על המסלול של פורצי הדרך עד לשואבה, לאנדרטה של פורצי הדרך.
לאורך המסלול ההררי, התמודדו החניכים עם עליות רבות, סחיבת אלונקות ותרגולים צבאיים שונים. כאשר לכל אורך הדרך הם קיבלו תמיכה מצוות המדריכים, המורכב כולו מבוגרי הקורס שליוו אותם במסע. עם זריחת השמש, בתום מסלול מפרח שארך כשבע שעות, הגיעו החניכים לנקודת הסיום, לאנדרטת פורצי הדרך הממוקמת על גבעת משב.
בנקודה זו חיכו לבני הנוער ההורים הנרגשים. ההגעה לאנדרטה הייתה מלאת אנרגיות וגאווה עצומה, החניכים הגיעו בריצה עם האלונקות וההורים קיבלו אותם בקריאות עידוד בהתרגשות רבה. לאחר התארגנות קצרה ומתיחות לאחר המסע, התקיים באנדרטה טקס סיום חגיגי בהשתתפות שלמה פסי ומיקי בר במהלכו קיבלו החניכים את כנפי הצוות ותעודות הוקרה.
הטקס סיכם לא רק את המסע אלא את כל התקופה בצוות - את האימונים, את המסעות ואת הכלים שקיבלו החניכים שיעזרו להתמודד עם האתגרים השונים שיציב להם השירות הצבאי והוא היווה פסגה נוספת אותה הצליחו לכבוש החניכים.
מ"מ ראש העיר ויו"ר עמותת סחלבים, שלמה פסי: קורס ההכנה לצה"ל של יהונתן רבר הוא השלב האחרון במסגרת החינוך המשלים, זו ההכנה שמקנה לא רק חינוך אלא גם ערכים. הערכים האלה הם אבן יסוד לבני הנוער שעומדים בפני שלב משמעותי בחיים שמהווה אתגר אדיר וכעת, לאחר הקורס גם יש להם את הכלים להתמודד איתו. מניסיוננו בשנים הקדומות, הנוער היוצא מהכלל הזה, הוא דור העתיד שלנו, שיוביל את הצבא ואת המנהיגות של המדינה שלנו. אני מאחל להם הצלחה רבה בשירות והכי חשוב שילכו לשלום ויחזרו לשלום."
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''