בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
ראש העיר, חיים ביבס, אירח ערב חג הפסח כ-30 מתלמידי העיר, בוגרי מחזור ט' של תוכנית פיתוח מנהיגות טכנולוגית "נס טכנולוגיות". התוכנית הינה שיתוף פעולה ייחודי בין חברת "נס ישראל", רשויות מקומיות, בתי ספר, אגף התקשוב בצה"ל וגופי אקדמיה.
מטרת התוכנית היא להעצים את דור מובילי הפיתוח והמחקר בעולם ההיי-טק הבא של ישראל. בתוכנית משתתפים גם תלמידים מהעיר, שאף זוכים בפרסים. התוכנית, שנמשכת שנתיים וחצי, הסתיימה בכנס ארצי, שנערך באוניברסיטת תל אביב, בו הציגו התלמידים את עבודות המחקר שלהם בפני באי הכנס.
מטרת המפגש עם ראש העיר הייתה להוקיר את הצטיינות התלמידים ולהביע בפניהם את הערכת העיר להישגיהם. במפגש נכחו גם סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, מויש לוי, ראש מינהל החינוך, בתיה שוכן-אורבוך, סגניתה, מירי חוגרי, שמובילה את תחום המצוינות בעיר ואת תוכנית "נס טכנולוגיות", מנהלים וצוותי חינוך מבתי הספר ומנהלת תחום חינוך טכנולוגי ב"נס ישראל", טובה צירלין, שציינה כי דוכני הצוותים ממודיעין מכבים רעות בולטים מדי שנה בכנסים וזוכים להערכה רבה, וכי תלמידי העיר מגיעים להישגיהם מרשימים, בין היתר בזכות הליווי הצמוד של מינהל החינוך.
במפגש סיפרו התלמידים לביבס על תקופת הלמידה והעשייה הארוכה, ועל הפרויקטים עליהם עבדו. גם השנה, כמו בשנה שעברה, זכו צוותים מהעיר בפרסים יוקרתיים. צוות M.I Heart, שזכה במקום השני בתחרות, אפיין מערכת ממוחשבת הניתנת ללבישה שעוקבת אחר פעילות קצב פעימות הלב. מערכת זו מיועדת לקבוצת בעלי סיכון למחלות קרדיו וסקולריות. צוות FreshNess, שפיתח מערכת שביכולתה לבחון את מידת טריות המזון המאוחסן במקרר, במטרה לצמצם משמעותית את בזבוז המזון הקיים בעולם, זכה בציון לשבח על עבודת צוות מצטיינת.
פרויקטים נוספים בהם לקחו חלק תלמידים מהעיר היו פיתוח טכנולוגיות רפואיות בתחום הפיזיותרפיה, פיתוח משקפיים בטכניקת מציאות מדומה לחולי אלצהיימר ופיתוח מערכת לצוללנים המאפשרת לזהות "שיכרון מעמקים" ולסייע לצוללן לעלות בהדרגה מעל פני המים.
צוותים נוספים עסקו בפיתוח תוכנות טכנולוגיות לניהול פיננסי נכון, בהמרת אנרגית חום לחשמל בעזרת הפרשי טמפרטורות, ובתוסף שמותקן על אגזוז הרכב, שתפקידו לספוח את הפחמן הדו חמצני ובכך להפחית את זיהום האוויר.
בסיום המפגש העניק ביבס לכל אחד מהמשתתפים תעודת הערכה, ואמר כי: "למודיעין מכבים רעות יש את בני הנוער הטובים ביותר במדינת ישראל, כמעט בכל פרמטר, ולא בכדי זכתה העיר בפרס חינוך ארצי. אנו גאים בכם ובהצלחותיכם, וברור לי שבזכותכם הדבר הגדול הבא בתחום הטכנולוגיה ייצא מהעיר שלנו. אנו נמשיך, בעזרת ההורים שלכם, לדאוג למעטפת המתאימה כדי שאתם תוכלו להתמקד בלמידה ובעשייה."
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''