בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
ביום ראשון השבוע עדכנה ועדת פרס החינוך הארצית של משרד החינוך את ראש העיר, חיים ביבס, כי אולפנת בני עקיבא "אורות מודיעין" זכתה בפרס חינוך מוסדי לשנת הלימודים תשע"ז, הפרס היוקרתי ביותר הניתן על ידי משרד החינוך. ועדת הפרס בחרה באולפנה בתום תהליך ממושך ומורכב, בו בחנה את התנהלות בית הספר בתחומים שונים, ואף ערכה בו ביקור, במהלכו למדו חברי הוועדה על התכניות החינוכיות המגוונות הפעולות בבית הספר.
בכל שנת לימודים ניתן פרס החינוך הארצי לכעשרה מוסדות חינוך מצטיינים. טקס הענקת הפרס, שנעשה במעמד שר החינוך, הוא אחד מאירועי השיא בארץ המסכמים עשייה חינוכית מיטבית. השנה נבחרו מכל הארץ 14 מוסדות חינוך מצטיינים, בהם גנים, בתי ספר יסודיים ובתי ספר על יסודיים, מהזרם הממלכתי ומהזרם המלכתי-דתי, שאחד מהם הוא כאמור אולפנת "אורות מודיעין". במסגרת הפרס תזכה האולפנה בתעודה ובפרס כספי.
לפרס החינוך קריטריונים ברורים לפיהם נבחנים בתי הספר, ובהם קיום פעילות משמעותית לקידום תהליכי הוראה, למידה והערכה, וזאת לצד לפיתוח סביבת למידה שתוביל ללמידה משמעותית, להבנה מעמיקה, לטיפוח כלי חשיבה ולמידה, להישגיות, לחדשנות, ליצירתיות ולמצוינות. בתי הספר המצטיינים צריכים לתת מענה לצרכים שונים של תלמידים, לפעול להכלה ולעודד לאכפתיות, כבוד הדדי, לקיחת אחריות, סובלנות ועוד.
ועדת הפרס התרשמה ממגוון המגמות ומסלולי הלימוד שפתוחים בפני התלמידות בתחומי המדעים והאמנויות, מדעי החברה, הקולנוע והתקשורת, וכן מהמסלול האקדמי למצטיינות. בבית הספר שיטות ההוראה הן מגוונות ומתקדמות, והתלמידות לומדות למידה מתוקשבת באמצעות מחשבים ולוחות חכמים. זאת בנוסף לפעילות החברתית הענפה והתרומה הרבה לקהילה שהתלמידות לוקחות בה חלק, בעידוד בית הספר.
זו השנה הרביעית ברציפות בה זוכים בתי ספר מהעיר בפרס היוקרתי הזה. לפני שנה הוכרז תיכון מכבים רעות מו"ר כזוכה בפרס זה, לפני שנתיים זכו תיכון יחד ובית הספר לחינוך מיוחד "גוונים" לקבל את התואר המכובד, ושנה קודם לכן זכה בתואר תיכון עירוני ב' ע"ש יצחק רבין.
פרס זה מתווסף לפרס החינוך הרשותי לשנת הלימודים תשע"ו, בו זכתה השנה מודיעין מכבים רעות, כפי שנמסר בחודש פברואר האחרון.
ראש העיר, חיים ביבס: "פרס החינוך הארצי ניתן לאולפנת "אורות מודיעין" בזכות העבודה המסורה של כלל השותפים. ידוע לכולנו כי האולפנה שלנו היא מהטובות במדינת ישראל, וכעת קיבלנו לכך גם אסמכתא רשמית ממשרד החינוך. כל הכבוד לצוות המורים, להנהלה, בראשות הרב אשר כורסיה, להורים ולתלמידות היקרות. העובדה כי בכל שנה בשנים האחרונות זכה בית ספר מהעיר בפרס יוקרתי זה מעידה על עוצמתה של מערכת החינוך העירונית. אנו נמשיך בעשייה החינוכית המקיפה על מנת להצמיח את תלמידינו ולקדם את מערכת החינוך בעיר."
סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, מויש לוי: "ברכות לאולפנת "אורות מודיעין", שזכתה עד היום כמעט בכל פרס אפשרי, והשנה הוסיפה את הפרס היוקרתי, פרס החינוך הארצי. הפרס מהווה הכרה לעבודה המצוינת שנעשית בבית הספר על ידי כל הגורמים, בהובלת הרב אשר כורסיה, יחד עם הצוות החינוכי, ההורים וכמובן התלמידות המדהימות. אני בספק אם קיימות ערים נוספות בסדר הגודל של מודיעין מכבים רעות, אשר חמישה מבתי הספר שלה זכו בפרס היוקרתי בתוך ארבע השנים האחרונות, וזה בהחלט מהווה אות כבוד נוסף למערכת החינוך שלנו."
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''