בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
כיתה ט' 4 מתיכון אורט עירוני ד' זכתה ביום ראשון האחרון בגמר הארצי של תחרות "רמון ספייסלאב" ותזכה לשלוח לחלל את הניסוי שיזמה בנושא תסיסת יין במיקרו כבידה.
התכנית "רמון ספייסלאב", של קרן רמון, נעשית בשיתוף ובעידוד משרד החינוך, הפיקוח על הוראת מדע וטכנולוגיה וסוכנות החלל הישראלית שבמשרד המדע הטכנולוגיה והחלל. התוכנית עושה שימוש בעולם המרתק של החלל בכדי לעורר בתלמידים השראה ומוטיבציה לחלום הכי רחוק שניתן, תוך מיצוי הפוטנציאל האישי והחברתי הטמון בכל תלמיד.
הגמר, שנערך בהשתתפותה של רונה רמון ובמסגרת שבוע החלל הישראלי, היווה את נקודת הסיום של תהליך למידה ארוך, אשר התבצע בסביבה מאתגרת, בו התנסו התלמידים בחקר ובפתרון בעיות, כשבדקו אילו השפעות יש למאפייני החלל על תופעות טבע המוכרות לנו על פני כדור הארץ.
כיתה ט'4 מעירוני ד', שכל תלמידיה נרתמו למען הצלחת הניסוי, בחרה להתמקד בתהליך התסיסה של יין אדום במיקרו כבידה (כבידה חסרת משקל), כפי שיש בחלל. מטרת הניסוי שלהם היא לבחון כיצד מיקרו כבידה משפיעה על תהליך התסיסה וההתיישנות של יין, ובכך גם על טעם היין.
התלמידים, שעבדו רבות על הניסוי הן מבחינה מדעית הנדסית והן מבחינת דרך הצגתו בגמר, נבחרו להיות בין חמש הקבוצות הישראליות שישלחו בעוד כחודש את הפרויקט שלהן לתחנת החלל הבינלאומית, הנמצאת במרחק של 400 קילומטרים מכדור הארץ.
הכיתה תשלח לחלל מיץ ענבים סחוט, כאשר בתנאי חוסר כבידה הוא ייחשף לשמרי יין ויחל בתהליך התסיסה. מטרת הניסוי היא לבחון את יעילות התסיסה ואת פליטת הגזים והאלכוהול בתנאי מיקרו כבידה. תוצאות הניסוי ישליכו על מספר רב של תחומים הרלוונטיים ליישוב חיים מחוץ לכדור הארץ.
ראש העיר, חיים ביבס: "תלמידי אורט עירוני ד' מוכיחים כי עבורם השמיים אינם הגבול. הזכייה בתחרות היוקרתית ובפרס המרתק בו זכו היא עוד סימן לעבודה החינוכית הנהדרת הנעשית במערכת החינוך שלנו. כל הכבוד לתלמידים על העבודה הנפלאה שלהם ועל העובדה כי בקרוב שם העיר יגיע גם לחלל."
סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, מויש לוי: "ברכות לבית ספר אורט עירוני ד' ולתלמידי כיתה ט'4, ששוב מוכיחים שהתלמידים שלנו יצירתיים, מקוריים ויודעים ליישם את מה שלמדו, בעבודת צוות מדהימה, כדי להגיע להישגים הגבוהים. אנו מאוד גאים בתלמידים אלה, אשר מביאים הרבה כבוד לעיר."
ראש מינהל החינוך, בתיה שוכן-אורבוך: "הישג תלמידי אורט עירוני ד' הינו הישג נוסף, מרשים מאוד, אשר מביא גאווה גדולה לעיר. נפלה בחלקנו הזכות ללמד ולטפח תלמידים סקרנים אשר משקיעים רבות בהרחבת הידע שלהם בתחומי הדעת השונים. אנו שמחים ומתרגשים פעם אחר פעם מהיצירתיות והשאפתנות של תלמידי העיר, המגשימים חלומות ומממשים את היעד הלאומי בתחום המדע והטכנולוגיה. מינהל החינוך ימשיך לעמוד לצד בתי הספר, הצוותים החינוכיים והתלמידים במטרה לתמוך בהם ולעזור להם בהשגת יעדים לאומיים נוספים בכל תחום ובתחומי המדע והטכנולוגיה בפרט."
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''