בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
ביום שלישי שעבר, בטקס חגיגי שנערך בירושלים, קיבלו שלושה גני ילדים מהעיר, גדרון, יהב ואירוסים, תעודת הערכה מטעם משרד החינוך והמשרד להגנת הסביבה על היותם "גנים ירוקים". "גן ירוק" הוא גן שמחנך ומטמיע ערכים סביבתיים בתכנית העבודה השנתית.
הגנים קיבלו את התעודה, עליה חתומים שר החינוך, נפתלי בנט, והשר להגנת הסביבה, זאב אלקין, כהוקרה על כך שהם משלבים את נושאי הסביבה בתכנית הלימודים, מעורבים בקהילה ועושים שימוש מושכל במשאבים.
גנים ירוקים הם בין היתר גנים אשר משפרים את איכות החיים והאקלים בגן, מפתחים מרחבים שמאפשרים אורח חיים מקיים תוך שימוש בחומרים טבעיים ובחומרים ממוחזרים ומשתפים את ההורים והקהילה במטרה לפתח מודעות ושינוי התנהגותי. גננות וגנן הגנים עברו השתלמות מקצועית של "החברה להגנת הטבע" בת 28 שעות בתחום הקיימות, שלאחריה החלו להעמיק את הנושא בגניהן ביחד עם הילדים.
אין זו הפעם הראשונה שגנים מהעיר זוכים לתעודת הוקרה מסוג זה. בשנת 2014 זכה גן אגס בתואר "גן ירוק" ושנה קודם לכן, ב-2013, זכו בתואר הגנים יסעור, זהבן, כלנית ועירית. ילדי גן שקמה הגדילו לעשות כאשר זכו בתואר "גן ירוק מתמיד", הנחשב לשלב מתקדם יותר בהסמכת הגנים.
היחידה הסביבתית שבאגף שפ"ע, ביחד עם מחלקת החינוך הקדם יסודי במינהל החינוך, המפקחות בגני הילדים ורכזת הגיל הרך בפסג"ה, ימשיכו לקיים תהליך הסמכה של גנים לגנים ירוקים, במטרה להרחיב יותר את כמות הגנים הירוקים בעיר ולעודד קיימות, קירבה לטבע העירוני בעיר ושמירה על הסביבה. באגף שפ"ע מאמינים כי את בשורת הסביבה במודיעין מכבים רעות מביאים לבתי התושבים דרך הילדים, כבר בשלב הגן, ושהתוצאות אכן נראות בשטח.
חברת המועצה ומחזיקת תיק איכות הסביבה, ורד גל בחרי: "בשבוע שעבר זכיתי ללוות את הצוות החינוכי המופקד על ילדנו בטקס של משרד החינוך והמשרד להגנת הסביבה, בו הוענקו תעודות "גן ירוק" לעוד שלושה גנים מעירנו. אני רוצה לברך את הגנים יהב, גדרון ואירוסים על סיום ההסמכה וקבלת התעודה. כעת, גם הם מאפשרים לילדנו להיחשף ולהתנסות בתהליכים סביבתיים ואורח חיים מקיים. תודה ליחידה הסביבתית באגף שפ"ע ולמינהל החינוך על שיתוף הפעולה וליווי הגנים. יחד נמשיך בתהליך של צירוף גנים נוספים.
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''