בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
יוזמה של קבוצת תלמידות מתיכון אורט עירוני ד' זכתה במקום הראשון בתחרות של הקורס היוקרתי של משרד הכלכלה והתעשייה ליזמות תעשייתית ועסקית "כחול לבן". בגמר התחרות השתתפו 33 קבוצות, מתוכן חמש מהעיר, אשר הציעו רעיון למוצר, כאשר קבוצות אלה נבחרו מתוך כ-200 יוזמות שהוגשו מבתי ספר מכל הארץ.
הקורס, שפותח והועבר על ידי מכון יעדים, לימד התלמידים את עקרונות היזמות העסקית ופיתוח החשיבה. הקורס הקנה להם את הכלים ליזמות העסקית ואפשר להם להתנסות בפיתוח "אב טיפוס" למוצר.
בטקס היזמות הארצי, שנערך ביום שישי האחרון, הוכרזה הקבוצה הזוכה, והייתה זו קבוצת התלמידות מאורט עירוני ד', שפיתחה את המוצר Lipsting, שפתון מיוחד שכאשר הוא בא במגע עם סם אונס, הוא גורם לתחושת צריבה על השפתיים. המוצר שהן פיתחו פונה לתעשיית הרוקחות ולתעשיית הקוסמטיקה, ונועד לעזור לאנשים להבין שהם נמצאים בסכנה. לפי התכנון שלהן, השפתון יהיה קיים בשלושה צבעים: ורוד, אדום ושקוף, כאשר השפתון השקוף מופנה בעיקר לגברים.
חברות הקבוצה, ירדן קדם, נועם תמיר, נוגה הרמן, אופיר בן גיגי, שובל בלוקה ואליאנה הייטנר, סיפרו שהמוצר נועד לסייע בזיהוי סם אונס ולהילחם בתופעת השימוש בו, שהולכת וגדלה. במהלך פיתוחו הן נפגשו עם אנשי מקצוע שונים, בהם כימאים, והן מקוות להמשיך לקדם את היוזמה עד שתהיה מוצר מוגמר.
במהלך טקס היזמות אף נערך חידון, בו זכה במקום הראשון תלמיד מעירוני ד' גם כן, יונתן פלדמן, אשר הפגין ידע רב בנושאים שנלמדו בקורס.
ביום ראשון האחרון נפגש ראש העיר, חיים ביבס, עם חברי חמש הקבוצות וברך אותם על הישגיהם. בפגישה נכחו גם סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, מויש לוי, שליווה את בני הנוער גם בתחרות עצמה, ראש מינהל החינוך, בתיה שוכן-אורבוך, מנהלת המחלקה לחינוך על יסודי, דלילה אשכנזי, מנהלות בתי הספר ורכזות.
ביבס, שהודה לתלמידים על הצלחותיהם בשם כל תושבי העיר, אמר לתלמידים כי "בעיר יש את בני הנוער הטובים ביותר, ואתם חלק ממנו. תמשיכו להעלות רעיונות טובים, ואנחנו נמשיך לתת לכם את המעטפת הנדרשת כדי שתוכלו להמשיך להתקדם."
בין שאר הקבוצות מהעיר, שהשתתפו בגמר, היו קבוצה מעירוני ד', שהרעיון ליוזמה שלה היה קסדה עם חיישן המתריע על נפילה, קבוצה נוספת מעירוני ד', שיזמה רעיון לייצור כפפה אלחוטית עם חיישני מגע ותנועה, שתחליף את עכבר המחשב, קבוצה מעירוני ג', שיזמה רעיון למוצר שיאפשר קילוף קל של סברס, וקבוצה מעירוני ה', שיזמה מערכת שתהווה תחליף לאופניים חשמליים.
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''