בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
חידון מורשת וידיעת הארץ העירוני ע"ש גיבור ישראל, תא"ל נתי גולן, נערך השבוע בפעם השנייה, והפעם אירח אותו בית הספר העל יסודי עירוני ג' ע"ש מוטה גור. החידון היווה את שיאו של תהליך חקר ולמידה אותו עברו המתמודדים. השנה, נערך החידון בסימן 20 שנה לעיר מודיעין מכבים רעות – עבר, הווה ועתיד, וכחלק מתהליך הלמידה חוו התלמידים את ההיסטוריה דרך מסע באתרים של אז והיום, תוך למידה על רעיון הקמת עיר העתיד.
21 תלמידים מתשעה בתי ספר על יסודיים בעיר השתתפו במבחנים המוקדמים, תלמידים מהתיכונים עירוני א', עירוני ב' ע"ש יצחק רבין, עירוני ג' ע"ש מוטה גור, אורט עירוני ד', תיכון מכבים רעות מו"ר, אמי"ת בנים, ישיבת לפיד , אולפנת אורות מודיעין ועל יסודי יחד.
החידון התקיים במעמד סגן ראש העיר וממלא מקומו, שלמה פסי, מחזיקת תיק החינוך עו"ד הילה בן אליעזר, ראש מינהל החינוך, בתיה שוכן-אורבוך, משפחת גולן, קצינים בכירים ומכריו של נתי מהשירות הצבאי, מנהלים, צוותי חינוך, תלמידים ומכובדים נוספים.
החידון, שנעשה בשיתוף עם מנהל אגף תרבות ואירועים, אלון שמידט, כלל מספר שלבים שונים, אשר במהלכם נבחנו התלמידים בשאלות אינטראקטיביות הכוללות ידע על מורשת הארץ, על היסטוריית המדינה, על נתי גולן ועל העיר מודיעין מכבים רעות.
בראש חבר השופטים עמד סגן ראש העיר וממלא מקומו, תא"ל במיל, שלמה פסי, שעבד עם נתי גולן עוד בפרויקט טנק המרכבה והינו חבר משפחה. לצדו בשיפוט היו האלוף במיל' גרשון הכהן, חבר ופקוד לשעבר של נתי, בתו של נתי, ריקי גולן, שהינה אחת מחמשת ילדיו וקצינה בצה"ל, וסגנית ראש מינהל החינוך, מירי חוגרי, שמרכזת את תחום החינוך הבלתי פורמאלי ובתוכו קידום היעד של חיזוק המורשת ואחראית על מרחב המצוינות שנקרא על שמו של נתי גולן. בשולחן השופטים ישבה גם נורית כהן, מורה לשל"ח, שליוותה את התלמידים בהכנות לקראת החידון, ושימשה כיועצת הפדגוגית.
לחידון הפומבי עלו 16 מתמודדים, שהפגינו ידע רב ומרשים, מה שהביא לתחרות צמודה לכל אורך שלבי החידון. לשלב הסופי עלו חמישה מתמודדים שקיבלו את שאלת ראש העיר, שאלת ראש מינהל החינוך ושאלת המשפחה. שאלות אלו היו מאתגרות ומורכבות, ואפשרו לבחור את שלושת הזוכים: מיכאל קטאשווילי מתיכון יחד ואיתי שרז מישיבת לפיד זכו שניהם במקום הראשון ונאור אטיאס מתיכון מכבים רעות מו"ר זכה במקום השני. כל המתמודדים קיבלו תעודות על השתתפותם והמקומות הראשונים אף זכו בפרסים כספיים - מתנת משפחת גולן.
במהלך החידון, נהנו הצופים מהפעלות ושאלות נושאות פרסים הקשורים למורשת ולידיעת הארץ. רגע מרגש במיוחד, חוו המשתתפים והצופים, כאשר ריקי, בתו של נתי גולן, הציגה את הקסדה שחבש נתי בעת הקרב במלחמת ששת הימים, בו נפצע בראשו מקליע. על פועלו בקרב זה זכה נתי לעיטור הגבורה.
מינהל החינוך העירוני ואגף תרבות ואירועים כבר החלו בהכנותיהם לחידון של השנה הבאה. החידון שכבר הפך למסורת בעיר, יתקיים גם בשנה הבאה בי"א באדר, יום הגבורה.
סגן ראש העיר וממלא מקומו, שלמה פסי: "חידון המורשת שיזמה העירייה זו פעילות חשובה לחיזוק החיבור וההבנה של הנוער להיסטוריה העתיקה וגם של העת החדשה של עם ישראל לארץ ישראל, ובמיוחד לאזור מודיעין. מטרת החידון להגביר את הזהות ואת הזיקה של כולנו לארץ ולצדקת קיום מדינת ישראל כמדינת הלאום היהודי. העושר ההיסטורי מצד אחד, והלחימה וההקרבה שהיו במשך כל הדורות, מצד שני, צריכים לשמש מופת, הערכה והבנה של המהות והחשיבות של עצם קיום המדינה לעם היהודי. מגיעות ברכות למינהל החינוך ולאגף התרבות, למנהלי ומורי בתי הספר ובעיקר לתלמידים על ההשקעה, ההכנה והשתתפות בחידון, שהייתה ראויה לאירוע המוקדש לזכר נתי גולן ז"ל."
חברת המועצה ומחזיקת תיק החינוך, עו"ד הילה בן אליעזר: "מערכת החינוך העירונית שמה דגש מיוחד על החיבור בין העתיד לעבר, בדיוק כשם שהעיר מודיעין, שנודעת כעיר העתיד, מצויה במקום בעל היסטוריה ענפה. אני רואה קשר בין הכרה והוקרה של העבר, ובכללו מורשתו של נתי גולן ז"ל ושל הזהות של התלמידים שלנו לבין החינוך לקידמה ופריצת דרך, המהווים נר לרגלנו. גם במהלך החידון עצמו ניכר היה החיבור בין העבר וההווה, כפי שבא לידי ביטוי בתוכן החידון, לבין האופי הקליל והצעיר עם מוזיקת רקע והומור שליוו אותו. נמשיך לעודד ולחזק את הזהות והכרת המורשת בקרב התלמידים, מתוך מחשבה על העתיד."
ראש מינהל החינוך, בתיה שוכן-אורבוך: "החידון מהווה נידבך נוסף, עליית מדרגה, ביישום החינוכי להגשמת המטרה של חיזוק השורשים, המורשת והקשר שלנו בני העם היהודי למקום, לארץ ישראל ולארץ החשמונאים. השנה התקיים החידון בסימן יום הולדת 20 שנה לעיר כך הייתה למתמודדים ולמשתתפים ההזדמנות להכיר מקרוב את סיפור הקמת העיר בה הם גדלים ומתפתחים לקראת העתיד שלהם כפרטים וכחברה. תודה לצוותים החינוכיים ולכל מי שלקח חלק בתהליך אותו עברנו עד לשלב החידון. הוקרה והערכה למתמודדים שללא ספק מדובר בעוד שלב בהתפתחות האישית שלהם לקראת מנהיגות חברתית מובילה".
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''