בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
בכל שנה, מציינים בעיר מודיעין מכבים רעות את 'חודש המאבק למלחמה בסמים ובאלכוהול' במגוון פעילויות עירוניות לתלמידי בתי הספר העל יסודיים בעיר.
את תוכנית הפעילויות מפיקה הרשות העירונית למניעת סמים ואלכוהול אשר בראשה מיטל אשור, רכזת ההסברה, חגית אלפסי ומזכירת הרשות תמי לוי יחד עם האגף לשירותים חברתיים, והיא כוללת הצגות ומופעים בהיכל התרבות העירוני ובאולם עינן. כל שכבת גיל זוכה לפעילות המותאמת וייחודית לה ובה מאפיינים המתאימים לבני נוער בגילאים אלה.
במהלך החודש הקרוב ייצפו כ- 10,700 תלמידים מכיתות ז' – יב' מכל רחבי העיר בהצגות, הרצאות ומיזמים משפיעים ומעוררי מחשבה הקשורים בהתנהגויות סיכון כגון: בריונות ברשת, סכנות האלכוהול - בנהיגה ובכלל, נזקי השימוש בסמים וההתמודדות איתם בחיי היומיום.
בתמונה מימין לשמאל: מנהלת מחלקת חינוך על יסודי במנהל חינוך - דלילה אשכנזי. צוות הרשות העירונית למניעת סמים ואלכוהול: מזכירות תמי לוי, מנהלת הרשות - מיטל אשור, רכזת ההסברה חגית אלפסי וסגן ראש העיר אילן בן סעדון
כאשר כל שכבת גיל תחווה את התוכנית בפעילות ייחודית אחרת: תלמידי כיתות ז' בעיר יצפו במופע "תעשה לי לייק" המציג סיטואציות של בריונות ברשת בחיי מתבגרים צעירים ובין היתר יוצגו קטעי מידע והדרכה להתמודדות עם לחץ חברתי ומצבי סיכון. תלמידי כיתות ח' יצפו במופע "משקה משקר" העוסק בתופעת שתיית אלכוהול בקרב בני נוער. מופע אשר גורם לצופה להתייחס לתופעה באופן שונה, ומנקודת מבט אחרת.
תלמידי כיתות ט' ישתתפו בהצגה "החברה הטובעים" העוסקת בסיפורו של נער שהתמכר לשתיית אלכוהול. השנה לראשונה בעיר - ישתתפו קבוצת 'נוער לנוער' בחודש המאבק ותלמידי שכבת י' יצפו בהצגה "לילה לבן" של תיאטרון נוער לנוער מ"על הבמה", המתארת התמודדות של בני נוער עם בעיית שתיית האלכוהול מנקודת מבטם של בני הנוער.
תלמידי כיתות י"א יקבלו הרצאות של המרצה עו"ד אלה שוורצמן - "נהיגה תחת השפעה" מהי באמת השפעתו הישירה והעקיפה של האלכוהול ומה קובע החוק בנושא? מהם ההיבטים החוקיים והמשפטיים של נהיגה תחת השפעת אלכוהול? מהי ההשפעה האמתית של SMS, חוסר מודעות לחגירת חגורות בטיחות וקשרים חברתיים בזמן שאנו נוהגים? כיצד מתבצעת בדיקת שכרות במכשיר הינשוף ומהי הפסיקה בנושא?
תלמידי כיתות י"ב ישתתפו במיצג "סינמה דרייב" - תוכנית ייחודית וחדשנית העוסקת בתחום הנהגים הצעירים בטכניקות המותאמות לבני הנוער.
סגן ראש העיר מחזיק תיק המאבק בנגע הסמים והאלכוהול, אילן בן סעדון: "חודש המאבק בנגע הסמים והאלכוהול הוא הזדמנות שלנו להזכיר שוב לבני הנוער בעיר כמה השימוש באלכוהול וסמים הוא מסוכן. יחד עם השותפים בעירייה בנינו תוכנית הסברה מקיפה המותאמת לשכבות הגיל השונות. מעבר לתכנים הנוגעים בסכנות שבשימוש באלכוהול ובסמים השנה הוספנו לתכנים גם את נושא הבריונות ברשתות החברתיות כתופעה שיש להוקיעה אותה. יש לנו בעיר בני נוער מדהימים המובילים הן בתחום ההתנדבות והן בגיוס לצה"ל ואני סבור ובטוח שבאמצעות הדרכה נכונה, הכוונה ותמיכה הם יידעו להישמר מאלכוהול, סמים ואלימות".
מנהלת הרשות העירונית למלחמה בסמים ובאלכוהול, מיטל אשור: "חשוב שכל נער ונערה ידעו את ההשפעות של שימוש בסמים ובאלכוהול. ידעו את הנזק שהם מסבים לגופם, למשפחתם ולסביבתם וידעו כי הם המפסידים העיקריים מחשיפה לאלכוהול ולסמים. אנו נלחמים בתופעת השימוש בסמים ובאלכוהול באמצעות הרשות העירונית למלחמה בסמים שפועלת היום בשיתופי פעולה הדוקים עם כל הגורמים הטיפוליים בעיר: עם מינהל החינוך, האגף לשירותים חברתיים, עיר ללא אלימות, בית ספר להורים, גורמי האכיפה, ועד הורים עירוני, סיירת הורים ונוער, בדיוק בשביל לתת מענה ולצמצם את תופעת השימוש בסמים ואת בעיית שתיית אלכוהול והשלכותיה בקרב בני הנוער".
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''