השנה שבה לפעול במלוא המרץ מועצת התלמידים העירונית של בתי הספר היסודיים, לאחר הפסקה עקב משבר הקורונה.
המנהיגות הצעירה, אותה מובילה ערבה שושן, מנחה מחוזית של החינוך החברתי ערכי, התחדשה השנה במיזם ייחודי המחבר בין חינוך חברתי רגשי למודעות חברתית סביבתית, מיזם אשר קשור באדיקות לתוכנית העירונית בנושא חינוך לקיימות בה לוקחים חלק בתי הספר היסודיים בעיר וחלק מתוכנית חברתית שמוביל משרד החינוך.
במסגרת הפעילות, 40 נציגי מועצת התלמידים משכבות ה'–ו' בבתי הספר והרכזים החברתיים בליווי והדרכה מחוזית, קידמו את היוזמה "קחו אתכם את הזבל" ויוזמות חברתיות נוספות הקשורות לכך.
הנציגים נפגשו אחה"צ אחת לחודש, למדו על הנושא יזמו פעילויות הסברה הקשורות לשמירה על הסביבה, הפעילו הפסקות פעילות והשיא היה בכתיבת משפטי עידוד (סלוגנים) שהוצגו במפגש הסיום בפני פרופסור מיכל ציון מאוניברסיטת בר אילן, שיזמה ומובילה את נושא "קחו אתכם את הזבל" ברמה הארצית.
מועצת התלמידים של בתי הספר היסודיים תמשיך לפעול גם בשנת הלימודים הבאה ולקדם יוזמות חברתיות חשובות.
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה