לרגל יום הזיכרון לשואה ולגבורה תתקיים לראשונה, תערוכה עירונית המציגה 60 צילומים של שורדי שואה, תושבי העיר מודיעין מכבים רעות וכן מבוגרים וילדים מדור שני, שלישי ורביעי לשואה, ברחבה המשותפת להיכל התרבות, המרכז הרב תחומי ורשת הספריות בעמק דותן 49.
הפרויקט המרגש נעשה על ידי תלמידי בית הספר הדמוקרטי, כחלק מהתוכנית "צעירים זוכרים" לשימור זיכרון השואה עם תלמידים מהעיר אמדן בגרמניה ובתמיכת הפרויקט הבינלאומי Inside out Project.
מטרת הפרויקט להעלות למודעות באמצעות צילום, את נושא שימור זיכרון השואה ואת חשיבות העברת האחריות על שימור הזיכרון לדורות הבאים, שכן מספרם של שורדי השואה הולך ופוחת משנה לשנה.
התערוכה מוצגת בשיתוף אגף תרבות ואירועים ומחלקת הנוער באגף חברה, נוער וצעירים, כחלק מאירועי זיכרון השואה בעיר והיא מונגשת לקהל הרחב החל מערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה ועד יום ראשון 23.4.23.
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה