השבוע ציינו העולים החדשים את חג הסיגד, במרכז לעולה ברעות. האולפן קושט בבגדים המסורתיים של העדה וסלסלות מקש מעשה ידיה של המורה באולפן, מולא סיבן.
סיבן עלתה לארץ בשנת 1994 בגיל 19 מאתיופיה והיא שיתפה את העולים בסיפור עלייתה ארצה והחוויה שלה בתור עולה חדשה וכיצד חגגה את החג בילדותה באתיופיה.
החג חל 50 יום לאחר יום הכיפורים והוא מהווה יום של צום טהרה והתחדשות. הטקס נערך בראש הר גבוה כסמל למעמד הר סיני ומנהלים אותו כוהני הקהילה. העולים התעניינו מאוד ורכזות הקליטה דאגו לתרגם את שאלותיהם בשפות שונות.
הנהגת ההורים המיוחדים הפועלת באגף לשירותים חברתיים תחת המרכז למשפחה מחדשת את פניה עם הורים חדשים המצטרפים לפעילות. עו''ד לילי גורדון שרגא נבחרה להוביל את הנהגת ההורים