עוד שבוע של קיץ מודיעיני הגיע לסיומו, עם שלל אירועים מהנים מדי יום, קרוב לבית. ואנחנו מתחילים את השבוע ה-5 בסופ"ש עם שבת בעיר ורוקדים במוצ"ש
ביום שני, 24.4.17, צוין ברחבי הארץ יום הזיכרון לשואה ולגבורה. טקסים ופעילויות זיכרון נערכו גם במודיעין מכבים רעות, כאשר הטקס המרכזי נערך, כמו בכל שנה, בערב באמפי תיכון עירוני ב' ע"ש יצחק רבין.
בטקס השתתפו יותר מ-1,000 מתושבי העיר, ובהם נבחרי הציבור, רב מודיעין, הרב אליהו אלחרר, מנהלי בתי ספר, חברי תנועות הנוער ותושבים רבים. את הטקס הובילה שכבת י"ב של תיכון עירוני א' למדעים ואומנויות, שחזרה לפני מספר חודשים ממסעה בפולין.
טקס נוסף לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה נערך במקביל בתיכון מכבים רעות מו"ר, אותו ערכו תלמידי שכבת י"ב של התיכון. בטקס נכחו מאות תושבים ובהם נבחרי ציבור, ורב מכבים רעות, הרב יעקב צ'יקוטאי.
לאחר הטקסים המרכזיים, הוקרן בהיכל התרבות העירוני הסרט "מבוך השקרים", והועברה הרצאתו של דן סבוראי. הסרט עסק בפרנקפורט שבגרמניה בשנת 1958, כשאיש אינו מעוניין להיזכר בזמנים של המשטר הנאצי. התובע הכללי הצעיר יוהאן ראדמן מוצא מסמכים שעשויים להוביל לפתיחת משפט נגד חברי אס-אס ששירתו באושוויץ, אך זוועות העבר והעוינות לדרכו גובים ממנו מחיר אישי ומקרבים אותו לסף שבירה.
תושבים רבים, בחרו להעביר את ערב יום השואה בפרויקט "זיכרון בסלון". במסגרתו, אירחו בבתיהן כשישים משפחות מהעיר ניצול שואה ומשתתפים נוספים, שהגיעו לשמוע את סיפור גבורתו. גם מחלקת הנוער והצעירים בעמותת סחלבים לקחה חלק בפרויקט, ואירחה ניצולי שואה בשני מתחמים.
ל"קפה בעמק" הגיעה חוה דוד, שסיפרה לכ-150 בני נוער את סיפורה, שכשהייתה תינוקת בת מספר שבועות הסתתרה עם הוריה ואחיה בבונקר בסלובקיה במשך שבעה חודשים. לסלון של "יודה" – מרכז הצעירים החדש, הגיע תושב העיר צבי נמליך, בן 77, שנולד בעיצומה של בריחת משפחתו מפולין, לאחר שצבאות רוסיה וגרמניה פלשו למדינה. צבי סיפר לעשרות המשתתפים על הדרך שעברו, שנמשכה יותר מ-9 שנים עד שהגיעו לארץ, ועל רגעים שזכורים לו במיוחד. במפגש זה נכחה גם משפחתו, ובהם נכדיו, שגרים אף הם בעיר.
ביום השואה הוקרן במועדון מפג"ש – מרכז פעילות לגיל השלישי, הסרט עטור הפרסים של הבמאי רומן פולנסקי, "הפסנתרן", ובעירוני א' קיימו, בנוסף לטקס הקבוע, טקס נוסף לזכר שורדי השואה העריריים. בעקבות הסיפור "הלימון של תולי", שכתב מורה בית הספר, יוני אלבז, מזה שלוש שנים מתקיימת בבית הספר מסורת בה נחשפים התלמידים לסיפור ונוטעים שתיל עץ לימון.
הסיפור מדבר על פגישתו של אלבז עם ניצול השואה תולי (נפתלי רוזנצוויג) ועל עץ הלימון שאהב בבית האבות שבו גר. השנה נערך טקס קצר ליד עץ הלימון שנשתל בשנה שעברה, עץ שכבר מניב פירות, וכל אחד מהתלמידים השקה אותו והדליק נר. בבית הספר החלו עבודות להקמת בוסתן בו תהיה שדרת לימונים לזכרם של ניצולי השואה העריריים.
בנוסף, במבואת בית הספר הדליקו התלמידים נרות לזכר נספי השואה, נרות שהונחו בצורת מגן דוד ענק. באמצעות עמותת "שם ונר", עמותה השמה לה למטרה לפעול להנחלת זיכרון השואה בחברה באמצעות יוזמות שונות, קיבל בית הספר יותר מאלף נרות, שעל כל אחד מהם הודבקה מדבקה הנושאת שם של נספה בשואה לצד ברקוד המאפשר ללמוד פרטים נוספים אודות האדם.
העמותה למען הקשיש במודיעין יצאה במבצע התרמה למען מאות ניצולי השואה המתגוררים בעיר. העמותה אשר מספקת שירותים לניצולים במהלך כל השנה, רוצה להגדיל ולשדרג את סל השירותים ומבקשת מתושבי העיר לתרום למען פעילויות איכויות לניצולי השואה במודיעין מכבים רעות- לחצו כאן לאתר ההתרמה.
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עוד שבוע של קיץ מודיעיני הגיע לסיומו, עם שלל אירועים מהנים מדי יום, קרוב לבית. ואנחנו מתחילים את השבוע ה-5 בסופ"ש עם שבת בעיר ורוקדים במוצ"ש
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
בחמישי, 12.9.24 יתקיים מרוץ הלילה הרביעי של מודיעין מכבים רעות. המרוץ יכלול מסלולי ריצה מגוונים, מוזיקה ואפקטים מיוחדים שיהפכו את הריצה בשדרת מרכז העיר לחוויה ייחודית
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
מארגני טיולי בוטיק מרחבי הארץ השתתפו בסיור חשיפת אירוח ביתי במודיעין מכבים רעות, כחלק מתוכנית קידום התיירות בעיר, אשר שמה דגש על ההון האנושי כמשאב מרכזי בנוסף לאתרי הטבע והמורשת הייחודיים
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה העירייה נערכת להשלים את הפרויקט להתקנת הצללות במגרשי ספורט בבתי ספר היסודיים במטרה לשפר משמעותית את חווית השהייה והמשחק בכל תנאי מזג האוויר
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
תנועת ''ישראל חופשית'' מפרסמת את מדד השבת העירונית, לפיו העיר מודיעין מכבים רעות נמנית בין הערים המובילות במדד, עם 5 נקודות מתוך 6
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
הגיעו לסיומן עבודות נרחבות לשדרוג תאורת הרחובות והפארקים ברחבי העיר שמטרתן ייעול משאבים, חיסכון כלכלי ושמירה על הסביבה, בין השאר, על ידי החלפת גופי התאורה לתאורת לדים
17/07/2024 י"א תמוז תשפ"ד
בסוף השבוע מחכים לכם במסיבת מזרקות, סיפור לפני שבת ומופע הצדעה לצה"ל. ובהמשך השבוע: טיול אופניים, הפנינג רטוב לכל המשפחה, פארק קולנוע, רינת גבאי ועוד
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
יחידת החילוץ וההצלה העירונית, המורכבת מתושבות ותושבי העיר סיימה הכשרה מקצועית שעסקה באיתור וחילוץ לכודים מתחת להריסות במקרה של קריסת מבנים כתוצאה מרעידת אדמה או פגיעת טילים
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
לקראת שנת הלימודים החדשה, מבצעת העירייה פרויקט רחב היקף לצביעה מחודשת של סימוני כבישים ומתחמי "נשק וסע" בכל רחבי העיר. העבודות מבוצעות בשעות הלילה על מנת למזער את שיבושי התנועה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
העמדות העירוניות לתיקון אופניים שודרגו והן משמשות את רוכבי הדרך הרבים, שנהנים מפעילות ספורטיבית בשבילי האופניים והגעה ממקום למקום באורח חיים בר קיימא
17/07/2024 י"א תמוז תשפ"ד
השבוע נערך טקס חנוכת מבנה תחנת מד"א החדש בעיר. בתחנה החדשה יוכלו עשרות עובדים ומאות מתנדבי מד"א להעניק מעטפת רפואית רחבה ומקצועית לתושבי העיר ואשכול מודיעין
17/07/2024 י"א תמוז תשפ"ד
אירועי קיץ מודיעיני ממשיכים עם שלל פעילויות ומופעים קרוב לבית. בסוף השבוע מוזמנים לסיפור לפני שבת, שבת בעיר ורוקדים במוצ"ש. ובשבוע הקרוב שלל פעילויות לכל המשפחה
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
חברת BDI Coface פרסמה את דירוג הרשויות המקומיות בעלות היציבות הפיננסית הטובה בישראל נכון לשנת 2022. על פי הדירוג, ניצבת עיריית מודיעין מכבים רעות בעשירייה הפותחת
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
השבוע החלו עבודות לריצוף מפרצי חנייה ושינויים גאומטריים, בשכונת הנביאים. מדובר בפרויקט נרחב של עבודות ריצוף מפרצי החנייה משני הצדדים לאורך כל רחוב אלישע הנביא
10/07/2024 ד' תמוז תשפ"ד
בעונת הקיץ בריכה ביתית מהווה אטרקציה נעימה, אך יש בכך גם סכנה של ממש אם הדבר נעשה ללא בדיקה מקצועית מתאימה. לפניכם הבהרות מינהל ההנדסה להצבת בריכות
10/07/2024 ד' תמוז תשפ"ד
השירות הווטרינרי העירוני מפרסם בימים אלה הנחיות וטיפים לתושבים לגבי האכלת חתולי קהילה או בשפה העממית "חתולי הרחוב"
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
בואו ליהנות מקיץ מודיעיני: חמישי 4.7.24 הפנינג הוקרה לכוחות הביטחון. שישי 5.7.24 מסיבת מזרקות בענבה וסיפור לפני שבת על הדשא ובשבת 6.7.24 לילות ענבה בחגיגה יוונית
09/07/2024 ג' תמוז תשפ"ד
השבוע הסתיימה שנת הלימודים עבור ילדי הגנים ותלמידי בתי הספר היסודיים. 14,547 תלמידים נרגשים יצאו לחופש הגדול, רבים מהם ישתתפו בתוכנית הגנים ובתי הספר של החופש הגדול
07/07/2024 א' תמוז תשפ"ד
ביום שישי 28.6.24 התקיים טקס הנצחה לקריאת משעול לזכרו של בן העיר, סמ"ר נדב עזרא ז"ל, שנפל בשירותו הצבאי. בטקס השתתפו בני המשפחה, חברים ותושבי העיר שבאו לחלוק כבוד
04/07/2024 כ"ח סיון תשפ"ד
כמעט מאה אלף פרחים עונתיים יישתלו ברחבי העיר בקיץ. הפרחים העונתיים מתאימים לעונת הקיץ תחת שמש ישירה ומקשטים את חזות העיר בכיכרות ובמקומות מרכזיים