עוד שבוע של קיץ מודיעיני הגיע לסיומו, עם שלל אירועים מהנים מדי יום, קרוב לבית. ואנחנו מתחילים את השבוע ה-5 בסופ"ש עם שבת בעיר ורוקדים במוצ"ש
חגית בר, מחנכת כיתה ו' אור בבית הספר היסודי ע"ש "אילן רמון", נבחרה ביום חמישי האחרון לאחת מששת המורים המצטיינים אשר זכו בתואר "המורה של המדינה", בטקס מרשים ומרגש אשר התקיים במעמד נשיא המדינה, שמעון פרס, מזכ"ל הסתדרות המורים יוסי וסרמן ואישים בכירים נוספים מתחומי התעשייה, החינוך והתרבות. שר החינוך, מר שי פירון שלח את ברכתו המוקלטת בשל נסיעתו עם משלחת ראש הממשלה לסיור בפולין.
חגית, תושבת העיר, בעלת תואר ראשון בחינוך לגיל הרך ותואר שני ב"ארגון וניהול מערכות חינוך", עובדת כמורה 16 שנים מתוכם 7 שנים בבית ספר "רמון, בו היא משמשת כמחנכת וכרכזת החינוך החברתי.
פרויקט "המורה של המדינה" הוא פרי יוזמה של הסתדרות המורים, YNET, מפעל הפיס וידיעות אחרונות. בשלב הראשון מזמינים המארגנים את כלל ציבור התלמידים וההורים להמליץ על מורים ומורות הזכאים לדעתם לתואר "המורה של המדינה". תלמידי והורי בית ספר "רמון" הרימו את הכפפה והמליצו על חגית בר לקבלת התואר. (לפני שלוש שנים המליצו הורי ותלמידי הכיתה הקודמת וחגית הגיעה לשלב ה- 30).
מתוך כ-4,000 מורים שהומלצו, בחרה ועדת הפרס ב- 150 מורים שעלו לשלב הבא. בהמשך נערך ראיון עם מנהלת בית הספר פנינה שוויקי, ולאור המלצותיה העפילה חגית לשלב 50 המועמדים הסופיים. בשלב זה נערך לחגית ראיון אישי וקפדני בהשתתפות אנשי חינוך בגמלאות, עיתונאי ynet ו"ידיעות אחרונות". לבסוף עלתה חגית לשלב 15 המועמדים האחרונים והפעם רואיינה על ידי חברי וועדה ציבורית המורכבת מאישים בכירים ובהם: גבי אשכנזי, סטף ורטהיימר, מאיר שלו, דב לאוטמן, קרנית גולדווסר ועוד רבים וטובים. ועדה זו היא שהחליטה כי חגית ראויה לקבל את התואר הנכסף.
זמן קצר לאחר הזכייה בירך ראש העיר, חיים ביבס, את חגית על בחירתה וציין כי הוא וכל תושבי העיר גאים בה על פועלה ועל הכבוד שהיא מביאה לעיר בכלל ולמערכת החינוך של מודיעין, מכבים-רעות בפרט.
חגית בר: "התפיסה החינוכית שלי דוגלת בכך שבכל תלמיד קיימת היכולת להצליח. עלינו, כאנשי חינוך, לזהות את נקודות החוזק שלו, שבאמצעותן יוכל להביא לידי מימוש את יכולותיו. המימוש יכול להתרחש בתחום אחד או בתחומים שונים, ואנו צריכים לעשות את המיטב בכדי שכל תלמיד ירגיש שהוא מצליח להתקדם על פי היכולת האישית שלו.
כל ילד צריך לקבל בבית הספר את התחושה כי הוא אהוב, נחוץ ויכול. התלמיד יחוש אהוב אם נתעניין בו באופן אישי, נבקר אותו בביתו ונקשיב לו באמת. התלמיד יחוש נחוץ אם יקבל תפקיד משמעותי וירגיש שייכות לבית הספר והתלמיד יחוש שהוא יכול אם ניטע בו אמונה זו לאורך כל הדרך, גם ברגעים של כישלון ושל תסכול – אמונה זו תגשים את עצמה בבוא העת ותחזק את תחושת המסוגלות שלו ואת האמונה שלו בעצמו."
מנהלת בית הספר ע"ש אילן רמון", פנינה שוויקי: "חגית מהווה דוגמא למה שהופך מורה טוב מאוד למורה מצוין. היא מנהיגה את ילדי הכיתה, מעורבת ומעורה בחיי תלמידיה לא רק בתוך אלא גם מחוץ לכותלי בית הספר. חגית פועלת ללא לאות להגשמת החזון שלה עבור תלמידיה בו כל אחד צריך לחוש תחושת מסוגלות ולהאמין ביכולותיו. חגית טיפחה מערכת תקשורת פתוחה ושוטפת עם תלמידיה היא דמות בוגרת משמעותית מאוד עבורם, זמינה כל העת עבורם ועבור משפחותיהם. בשם כל קהילת "רמון" צוות בית הספר הורים ותלמידים, אני מברכת אותה על זכייתה בתואר "המורה של המדינה".
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עוד שבוע של קיץ מודיעיני הגיע לסיומו, עם שלל אירועים מהנים מדי יום, קרוב לבית. ואנחנו מתחילים את השבוע ה-5 בסופ"ש עם שבת בעיר ורוקדים במוצ"ש
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
בחמישי, 12.9.24 יתקיים מרוץ הלילה הרביעי של מודיעין מכבים רעות. המרוץ יכלול מסלולי ריצה מגוונים, מוזיקה ואפקטים מיוחדים שיהפכו את הריצה בשדרת מרכז העיר לחוויה ייחודית
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
מארגני טיולי בוטיק מרחבי הארץ השתתפו בסיור חשיפת אירוח ביתי במודיעין מכבים רעות, כחלק מתוכנית קידום התיירות בעיר, אשר שמה דגש על ההון האנושי כמשאב מרכזי בנוסף לאתרי הטבע והמורשת הייחודיים
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה העירייה נערכת להשלים את הפרויקט להתקנת הצללות במגרשי ספורט בבתי ספר היסודיים במטרה לשפר משמעותית את חווית השהייה והמשחק בכל תנאי מזג האוויר
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
תנועת ''ישראל חופשית'' מפרסמת את מדד השבת העירונית, לפיו העיר מודיעין מכבים רעות נמנית בין הערים המובילות במדד, עם 5 נקודות מתוך 6
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
הגיעו לסיומן עבודות נרחבות לשדרוג תאורת הרחובות והפארקים ברחבי העיר שמטרתן ייעול משאבים, חיסכון כלכלי ושמירה על הסביבה, בין השאר, על ידי החלפת גופי התאורה לתאורת לדים
17/07/2024 י"א תמוז תשפ"ד
בסוף השבוע מחכים לכם במסיבת מזרקות, סיפור לפני שבת ומופע הצדעה לצה"ל. ובהמשך השבוע: טיול אופניים, הפנינג רטוב לכל המשפחה, פארק קולנוע, רינת גבאי ועוד
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
יחידת החילוץ וההצלה העירונית, המורכבת מתושבות ותושבי העיר סיימה הכשרה מקצועית שעסקה באיתור וחילוץ לכודים מתחת להריסות במקרה של קריסת מבנים כתוצאה מרעידת אדמה או פגיעת טילים
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
לקראת שנת הלימודים החדשה, מבצעת העירייה פרויקט רחב היקף לצביעה מחודשת של סימוני כבישים ומתחמי "נשק וסע" בכל רחבי העיר. העבודות מבוצעות בשעות הלילה על מנת למזער את שיבושי התנועה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
העמדות העירוניות לתיקון אופניים שודרגו והן משמשות את רוכבי הדרך הרבים, שנהנים מפעילות ספורטיבית בשבילי האופניים והגעה ממקום למקום באורח חיים בר קיימא
17/07/2024 י"א תמוז תשפ"ד
השבוע נערך טקס חנוכת מבנה תחנת מד"א החדש בעיר. בתחנה החדשה יוכלו עשרות עובדים ומאות מתנדבי מד"א להעניק מעטפת רפואית רחבה ומקצועית לתושבי העיר ואשכול מודיעין
17/07/2024 י"א תמוז תשפ"ד
אירועי קיץ מודיעיני ממשיכים עם שלל פעילויות ומופעים קרוב לבית. בסוף השבוע מוזמנים לסיפור לפני שבת, שבת בעיר ורוקדים במוצ"ש. ובשבוע הקרוב שלל פעילויות לכל המשפחה
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
חברת BDI Coface פרסמה את דירוג הרשויות המקומיות בעלות היציבות הפיננסית הטובה בישראל נכון לשנת 2022. על פי הדירוג, ניצבת עיריית מודיעין מכבים רעות בעשירייה הפותחת
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
השבוע החלו עבודות לריצוף מפרצי חנייה ושינויים גאומטריים, בשכונת הנביאים. מדובר בפרויקט נרחב של עבודות ריצוף מפרצי החנייה משני הצדדים לאורך כל רחוב אלישע הנביא
10/07/2024 ד' תמוז תשפ"ד
בעונת הקיץ בריכה ביתית מהווה אטרקציה נעימה, אך יש בכך גם סכנה של ממש אם הדבר נעשה ללא בדיקה מקצועית מתאימה. לפניכם הבהרות מינהל ההנדסה להצבת בריכות
10/07/2024 ד' תמוז תשפ"ד
השירות הווטרינרי העירוני מפרסם בימים אלה הנחיות וטיפים לתושבים לגבי האכלת חתולי קהילה או בשפה העממית "חתולי הרחוב"
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
בואו ליהנות מקיץ מודיעיני: חמישי 4.7.24 הפנינג הוקרה לכוחות הביטחון. שישי 5.7.24 מסיבת מזרקות בענבה וסיפור לפני שבת על הדשא ובשבת 6.7.24 לילות ענבה בחגיגה יוונית
09/07/2024 ג' תמוז תשפ"ד
השבוע הסתיימה שנת הלימודים עבור ילדי הגנים ותלמידי בתי הספר היסודיים. 14,547 תלמידים נרגשים יצאו לחופש הגדול, רבים מהם ישתתפו בתוכנית הגנים ובתי הספר של החופש הגדול
07/07/2024 א' תמוז תשפ"ד
ביום שישי 28.6.24 התקיים טקס הנצחה לקריאת משעול לזכרו של בן העיר, סמ"ר נדב עזרא ז"ל, שנפל בשירותו הצבאי. בטקס השתתפו בני המשפחה, חברים ותושבי העיר שבאו לחלוק כבוד
04/07/2024 כ"ח סיון תשפ"ד
כמעט מאה אלף פרחים עונתיים יישתלו ברחבי העיר בקיץ. הפרחים העונתיים מתאימים לעונת הקיץ תחת שמש ישירה ומקשטים את חזות העיר בכיכרות ובמקומות מרכזיים