בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
אורח מיוחד הגיע בשבוע שעבר לעיר מרקו טולנר, שר החינוך של מדינת סקסוניה-אנהלט (Saxsony Hanhalt) שבגרמניה. הביקור של טולנר ואנשי משרדו נעשה במסגרת סיור של משלחת מורים מהמדינה, אשר עוברת לראשונה הכשרה חינוכית ב"יד ושם" על השואה.
מטרת הביקור הייתה בעיקר, ללמוד אודות התפתחותה של עיר חדשה בישראל בדגש על מערכת החינוך והאמצעים הטכנולוגיים שלה וכן, ללמוד על בניית בתי ספר שנמצאים בשלבי הקמה.
הביקור החל בבניין העירייה, כאשר ראש העיר, חיים ביבס ,הציג בפני השר את העיר והסביר לו על פעילות העירייה בנושא החינוך. לאחר מכן יצאו האורחים ל"סיור חינוך", כאשר את המשלחת הגרמנית ליוו מנהלת אגף מבני ציבור בעירייה, מיכל שטרית, ומנכ"ל מנהלת אופק, רון ברזני.
תחילה הגיעו חברי המשלחת לבית ספר עירוני ה' ע"ש יצחק נבון. בבית ספר זה, אירחה המנהלת ליאת אפלבוים, בחדר האודיטוריום ובמרחב הלמידה הנבנה בימים אלו, במסגרת תכנית M21 ללמידה מתקדמת וחווייתית ממנו התרשמו מאוד חברי המשלחת.
בנוסף, ביקרה המשלחת במעבדת מחשבים בבית הספר. אפלבוים הסבירה לשר החינוך הגרמני, על שיטת הלמידה המבוססת פרויקטים בבית הספר וכן, על השימוש בטאבלטים במקום ספרי קריאה כחלק בלתי נפרד מתהליך החקר והלמידה.
עוד ביקרו חברי המשלחת, בבית ספר רמון ע"ש אילן רמון, שם פגשו את המנהלת, נעמה דהן, אשר אירחה אותם במרחב הלמידה החדש במסגרת תכנית M21. במרחב, התרשמו מאוד חברי המשלחת מהעיצוב החדשני והמיוחד, מחדר הרובוטיקה וחדר המציאות המדומה המשוכלל וכן, מתכנית הלימודים המתקדמת שמזמינה את התלמידים לחקור, להסתקרן ולרכוש ידע במרחב המזמין והייחודי, שכולו מוקדש ללימודי אסטרונומיה. לאחר מכן, ביקרו חברי המשלחת באתר הבנייה שבו הולך ונבנה בית הספר היסודי שיבולים.
בקשה נוספת של שר החינוך הגרמני הייתה לבקר בבית כנסת, שכן לראשונה, ייבנה בית כנסת לקהילה היהודית במדינתו. חברי המשלחת סיירו בבית הכנסת חב"ד בעמק איילון, שם למדו אודות חיי הקהילה וחשיבותו של בית הכנסת וכן, התרשמו מהעיצוב. לאחר מכן, ביקרו באתר בנייה של בית כנסת הנבנה בימים אלה בשכונת הכרמים.
חברי המשלחת הודו לנציגי העירייה על הסיור וסיכמו אותו בכך שהתפעלו רבות מהתשוקה והמסירות שנחשפו אליה אצל צוותי בית הספר שביקרו בהם וניכר כי ישנה השקעה רבה בחינוך העירוני.
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''