בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
ביום שני הקרוב, 1.9.2014, תיפתח ברחבי המדינה שנת הלימודים תשע"ה. בעיריית מודיעין מכבים רעות נערכים ליום זה גם בכל הקשור להיערכות לחירום בשל מבצע "צוק איתן". על פי הנחיות פיקוד העורף הלימודים במוסדות החינוך יתקיימו כסדרם.
כחלק מההיערכות לקראת שנת הלימודים מקיימת מחלקת הביטחון של העירייה תדרוכים ורענון נהלים לצוותים החינוכיים בעיר בבתי הספר, הגנים והצהרונים.
במהלך השבוע הקרוב יעברו סיירי מחלקת הביטחון של העירייה בגני הילדים ובתי הספר לוודא כי הממ"דים בגנים, כמו גם המקלטים והמרחבים המוגנים בבתי הספר בעיר, מוכנים לשימוש. בעירייה הדגישו השבוע כי בכל גני העירייה במודיעין מכבים רעות יש מקלטים או ממ"דים וכיום אין יותר גנים עירוניים הפועלים במבנים יבילים.
בתוך כך, על פי הנחיות משרד החינוך, יקדישו בתי הספר והגנים בעיר את פתיחת שנת הלימודים לאירועים בדרום, מבצע "צוק איתן". כאמור, על פי הנחיות משרד החינוך השבועיים הראשונים בכל רחבי הארץ ובפרט ביישובי הדרום יוקדשו לחזרה לשגרת למידה, באמצעות שילובן של פעילויות הפגה, מתן מענים רגשיים וחיזוק החוסן האישי.
הימים הראשונים של החזרה ללימודים יכללו בבתי הספר: מפגשי שיח של המורה עם התלמידים, לרבות מפגש בוקר ומפגש סיום. המפגשים יעסקו בחוויות אישיות מהחופשה, עיסוק במעורבות חברתית, שיתוף היועצות בשיח בכיתות וכן קיום תרגולי ירידה למקלטים או לממ"ד.
בגני הילדים: הגננות יקיימו שיחות עם הילדים שמטרתן לסייע לילדים בעיבוד הרגשות שלהם. הגן יקלוט את הילדים אשר חוו תקופה קשה ברגישות ויסייע להם להסתגל ולחזור לשגרה. גם בגנים אלה יתקיימו תרגולים של כניסה מהירה למקלטים ולממ"דים.
ראש העיר, חיים ביבס: "כל פתיחת שנה היא מיוחדת, אבל השנה ההכנות לקראת פתיחת שנת הלימודים היו שונות בשל מבצע "צוק איתן". כחלק מההכנות לקראת פתיחת שנת הלימודים קיימנו הערכות מצב עם נציגי פיקוד העורף והעברנו הנחיות למנהלים ולצוות ההוראה כיצד לנהוג בהישמע אזעקה בשעות הלימודים. בימים אלה אנו מוודאים כי מרחבי הביטחון במוסדות החינוך השונים יוכלו לקלוט, בעת אזעקה, את התלמידים וילדי הגנים. כולי תקווה שהשקט והביטחון יחזרו לאזורנו בהקדם ושלא נזדקק להשתמש בממ"דים.
"בכל הקשור לשנת הלימודים עצמה אנחנו נמשיך בכל מהלך השנה בפיתוח וקידום מערכת החינוך בעיר בין אם בהפעלת תכניות חינוכיות ולימודיות מתקדמות ובין אם בהקצאת מחשבים וטכנולוגיה נוספת לטובת התלמידים. שתהיה לכולנו שנת לימודים שקטה, פורייה מוצלחת".
27,135 תלמידים וילדי גנים יפתחו את שנת הלימודים תשע"ה לעומת 26,406 ילדים ובני נוער שהגיעו לגני הילדים ובתי הספר בפתיחת שנת הלימודים תשע"ד לפני שנה.
5,046 ילדים יגיעו ביום שני לכל אחד מ- 185 גני החובה והטרום חובה בעיר, לעומת 188 גני ילדים בשנה הלימודים תשע"ד. 110 גנים מהם הם גנים ממלכתיים, ו- 40 גנים הם גנים ממלכתיים דתיים. נוסף להם, יש בעיר 35 גנים של החינוך המיוחד. 2,037 ילדים יגיעו לגני החובה בעיר כאשר 47 מהגנים הם גנים ממלכתיים ו-18 גנים הם גני ממ"ד. מתוך 89 גני הקדם חובה שנפתחים השנה 63 יהיו גני קדם חובה ממלכתיים ו-22 יהיו גני ממ"ד. בגנים אלה יילמדו 2,671 ילדים. בגני החינוך המיוחד יילמדו 338 תלמידים.
11,945 תלמידים ילמדו ב- 26 בתי הספר היסודיים בעיר לעומת 11,642 תלמידים שלמדו בשנה שחלפה ב-26 בתי ספר. 20 מהם הם בתי ספר ממלכתיים בהם יילמדו 8,706 תלמידים. ל-6 בתי הספר הממ"ד שיפתחו את שנת הלימודים יגיעו 3,239 תלמידים.
עבור 2,061 ילדים מתוך כלל התלמידים בבתי הספר היסודיים יהיה זה הפעם הראשונה שלהם בבית הספר. והם יגידו "שלום כיתה א'" בכל אחת מ-65 כיתות א' שתיפתחנה ברחבי העיר. יחד איתם יצעדו 63 תלמידי החינוך המיוחד לכיתות א' לכל אחת מ - 7 כיתות החינוך המיוחד.
10,144 תלמידים יילמדו בשנה הבאה ב-13 בתי ספר על יסודיים בעיר לעומת 9,554 בשנת הלימודים תשע"ד. ב- 9 התיכונים הממלכתיים ילמדו 8,035 תלמידים וב-4 התיכונים הממלכתיים דתיים ילמדו 2,109 תלמידים.
עבור 1,403 תלמידים ב-49 כיתות שיתחילו את כיתה י"ב, זו תהיה השנה האחרונה שלהם במערכת החינוך שנת הלימודים תשע"ה תהיה גם שנת הלימודים האחרונה של 54 תלמידי החינוך המיוחד הלומדים ב-5 כיתות קטנות בעיר.
במודיעין, מכבים-רעות פועל בית ספר לחינוך מיוחד "גוונים" ובו לומדים 120 תלמידים ב-15 כיתות. בנוסף לגוונים יש בעיר 35 גני חינוך מיוחד. בגנים אלו לומדים 338 ילדים. בבתי הספר היסודיים יש 39 כיתות חינוך מיוחד בהן לומדים 342 תלמידים. בבתי הספר העל יסודיים ישנן 42 כיתות חינוך מיוחד בהן לומדים 448 תלמידים.
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עיריית מודיעין מכבים רעות ומכללת ''דוד ילין'', מהמכללות המובילות ללימוד הוראה, בשיתוף עם משרד החינוך, יוצאות בקמפיין מיוחד לגיוס אקדמאים מוכשרים ומסורים למקצוע ההוראה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים - אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז
01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד
בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה
21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד
ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות
16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד
בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.
12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד
שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי
08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד
טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק
17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''