ביום שני, 6.11.23, צוין ברחבי המדינה והעיר יום ה-30 מאז נחטפו 241 אזרחים ישראלים וישראליות לשבי חמאס בעזה.
קהילת אורט עירוני ד' – הנהגת ההורים הבית ספרית, התלמידים והצוות החינוכי, ציינו את היום ביוזמות מרגשות להעלאת המודעות וסיוע למטה החטופים.
באודיטוריום בית הספר, נקשרו לכיסאות בלונים אדומים המסמלים את המאבק להחזרתם, והונחה על כל כיסא תמונה עם שם החטוף, ובובה שנתרמה על ידי קהילת בית הספר. מיצג מטלטל שיישאר בימים הקרובים ובעקבותיו, מנהלים מחנכי הכיתות שיח עם התלמידים, וכתיבת מכתבי עידוד ותמיכה למשפחות החטופים.
בימים אלה נמצאות בשיאן עבודות השדרוג בחצרות גני הילדים ברחבי העיר. העבודות מבוצעות מדי שנה במהלך חופשת הקיץ על ידי אגף מבני ציבור בעירייה, בהתאם לסיורים מקצועיים שנערכים במהלך השנה