הנהגת ההורים המיוחדים הפועלת באגף לשירותים חברתיים תחת המרכז למשפחה מחדשת את פניה עם הורים חדשים המצטרפים לפעילות. עו''ד לילי גורדון שרגא נבחרה להוביל את הנהגת ההורים
מגרשי הכדורסל של תיכון מכבים רעות הפכו בשישי, 25.10.19, למוקד משיכה למאות חובבי כדורסל, ילדים ובוגרים, שהגיעו לקחת חלק באירוע הסטריטבול השנתי לזכרו של סמ"ר עוז צמח ז"ל, בן העיר, שנפל במלחמת לבנון השנייה
בטורניר השתתפו יותר מ-300 שחקניות ושחקנים בגילאי 9 ומעלה, שהגיעו להתחרות על התואר אלופי מודיעין מכבים רעות בכדורסל 3 על 3. לצד הטורניר הוקם מתחם פעילות, תחרות קליעה, שולחנות משחק והגרלות נושאות פרסים, שהפכו את האירוע להפנינג ספורטיבי לכל המשפחה.
את האירוע מארגן אגף הספורט בעמותת סחלבים וכמידי שנה מתייצב שמעון סלל רוה רודריגז, מנהל מועדון הכדורסל עוצמה מודיעין יחד עם צוות המאמנים של עוצמה, שלחלקם הייתה הזכות להכיר את עוז, כדי לשפוט ולהוביל את הצד המקצועי של התחרות.
תושבים רבים, הגיעו לצפות, ליהנות ולתת כבוד לסמ"ר עוז צמח ז"ל שנפל בקרב גבורה בעינתא-בינת ג’בל בדרום לבנון וקיבל צל"ש אלוף פיקוד הצפון לאחר מותו. בין היתר כיבדו בנוכחותם גם מ"מ ראש העיר, שלמה פסי, יו"ר עמותת סחלבים, אלעד שמעונוביץ' ונציגי חטיבת ברק 188 ובהם מפקד גדוד סופה 53, סגן אלוף טל אלקובי ולוחמי החטיבה בעבר ובהווה. אורחת מיוחדת הייתה הקצינה, מיטל קורן, שהגיעה אף היא לאירוע ריגשה את הנוכחים כשסיפרה כיצד נחשפה לסיפורו של עוז כחיילת בטירונות לפני כ-10 שנים ומאז משתדלת לא רק לדבר על עוז ולהעביר את הסיפור שלו, אלא לקחת אותו בלב יום יום.
המנצחים בקטגוריות השונות הוכתרו בטקס סיום מרגש בהשתתפות הוריו של עוז ז"ל, חיים ואלישבע צמח, יו"ר איגוד הכדורסל לשעבר ותא"ל במיל', ירמי אולמרט, ומנהל אגף הספורט, חנן דנציגר, שהעניקו מדליות למקומות הראשונים ומדליות השתתפות לשחקנים שלקחו חלק במפעל הנצחה זה.
אביו של עוז, חיים צמח: "הסטריטבול הוא אירוע משמעותי ומיוחד המאפשר לנו כמשפחה לספר את סיפורו של עוז ובכך גם להשאיר אותו איתנו וגם להעביר את הערכים החשובים לדורות הבאים. אני שמח לראות כל שנה את המשתתפים שמגיעים להתחרות וליהנות מהאירוע. היה מרגש עבורנו במיוחד שבסיום הטקס הגיעו מספר ילדים שחיבקו וחיזקו אותנו. תודה למארגנים, לתומכים ולמשתתפים."
חבר המועצה ויו"ר עמותת סחלבים, אלעד שמעונוביץ: "חינוך לערכים של גיוס לצבא ותרומה למדינה מתחילים באירועים כאלה. אם מאות בני הנוער ילמדו ויקבלו קצת מהערכים של עוז עליהם חונך, עשינו את שלנו. תודה לכל המארגנים בעמותת סחלבים, אגף הספורט, מועדוני הכדורסל בעיר ומשפחת צמח היקרה."
קטגוריה | מקום ראשון | מקום שני |
---|---|---|
קטגוריהכיתות ד' | מקום ראשוןתותחים | מקום שניאגרוף הברזל |
קטגוריהקט סל ב | מקום ראשוןיחדים | מקום שניאשא |
קטגוריהקט סל א | מקום ראשוןמנגו בננה ומלון | מקום שניThe dunkers |
קטגוריהילדים ב | מקום ראשוןAsher’s gang | מקום שניהנגרים מעוצמה |
קטגוריהילדים א | מקום ראשוןסופר הירו | מקום שניטיל בליסטי |
קטגוריהנערים | מקום ראשוןהחתולים של סרי | מקום שנימיאו החתולה - האיחוד |
קטגוריהבוגרים | מקום ראשוןבולרס | מקום שניקיבלת פרחים ? |
קטגוריהקט סל בנות | מקום ראשוןאין שם בראש | מקום שניהטיגריסיות |
קטגוריהילדות | מקום ראשוןסתם | מקום שניהשחקניות |
קטגוריהנערות | מקום ראשוןSisters | מקום שניפינק |
קטגוריהבוגרות | מקום ראשוןביש מזל | מקום שניGMR ROCKS |
עוז, בנם של אלישבע וחיים צמח ואחיהם של יוסי, אורן, יפעת ושני, היה אדם שאהב לתת מעצמו לאחרים בכל מצב וללא תנאי – "מלח הארץ" במלוא מובנה של המילה, למד בבית הספר היסודי "רעים" בישוב, המשיך בחטיבת הביניים "מור" וסיים בתיכון "מכבים רעות" בהצטיינות במגמת ביוטכנולוגיה.
עוז היה נחוש לשרת בקרבי, ולתרום מיכולתו ומכישוריו למדינת ישראל. הוא התגייס לצה"ל ושובץ בחיל השריון, בגדוד 53 של חטיבה 188, שם זכה עוז להערכה רבה מצד מפקדיו, פקודיו וחבריו ליחידה, בשל אישיותו והסגנון המיוחד בו מילא את תפקידו.
עוז נפל בקרב בעינתא-בינת ג’בל בדרום לבנון ביום שבת, י"ח באב תשס"ו, 12 אוגוסט 2006, עת פיקד על צוות טנק הבחין במצוקת צוות טנק שכן, נטל יוזמה לחילוצו. הטנק הפגוע על צוותו חולץ על ידי הצוות של עוז.
לאחר סיום פעולת החילוץ הטנק של עוז וצוותו ספג פגיעה ישירה רבת עוצמה ועוז ושלושת חבריו, הטען-קשר הרן לב, התותחן ינון ניסן והנהג דן ברוייר נהרגו במקום.
המשימה האחרונה בחייו הוקדשה להצלת חיים תוך גילוי עוז, אומץ לב וגבורה הראויים להערכה. כל זאת תחת אש אויב מאסיבית באור יום. על פעולה זו הוענק לעוז צל"ש אלוף פיקוד הצפון.
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
הנהגת ההורים המיוחדים הפועלת באגף לשירותים חברתיים תחת המרכז למשפחה מחדשת את פניה עם הורים חדשים המצטרפים לפעילות. עו''ד לילי גורדון שרגא נבחרה להוביל את הנהגת ההורים
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
בני שנוער שחוגגים בר מצווה סיימו את הפרויקט העירוני ''שחק בני מצווה'' בעיר ירושלים יחד עם בני משפחותיהם, שם נהנו מסיור מרתק במיצג "שרשרת הדורות", עליה לתורה והנחת תפילין בכותל
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
תושבים רבים הגיעו להפנינג סביבה וקיימות שהתקיים במסגרת אירועי קיץ מודיעיני. ההפנינג שהתקיים בפארק בעמק החולה כלל פעילויות בנושאי מיחזור, פסולת אלקטרונית, סדנאות, שייק אופן ועוד
21/07/2024 ט"ו תמוז תשפ"ד
השבוע נפתח מועדון עירוני חדש הנקרא 21+, אשר מיועד לבוגרים עם מוגבלות תושבי העיר. המועדון הוקדם בהובלה של הבוגרים עצמם והם אלו שמקבלים החלטות על אופי וסגנון הפעילות
17/07/2024 י"א תמוז תשפ"ד
הבריכה הטיפולית העירונית, תפתח את שעריה למבוטחי "מכבי שירותי בריאות" כבר בתקופה הקרובה כך שהחברי הקופה יוכלו להתייעץ עם פיזיותרפיסט ובהתאם להפניות לקבל טיפולים מקצועיים מבלי לצאת מהעיר
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
תוכנית ייחודית, בעלות סמלית, ובשיתוף משרד התיירות, תכשיר תושבים מהעיר כמספרי הסיפור המקומי שיוכלו להשתלב בהדרכת תיירות פנים וחוץ במודיעין מכבים רעות. לפרטים והרשמה היכנסו
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
לאחרונה נהנו האזרחים הוותיקים מהאירוע השנתי של כנס המקהלות שהשנה הוקדש למקהלות המקומיות. על הכנס מנצחות רחל גליק, שרי מוסקוביץ וחווה שפירא והוא מתקיים בהובלת אגף קהילה
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
אגף הביטחון והחירום בעירייה קיים מפגש עם נציגי הארגונים המתנדבים בחירום תוך התמקדות במשימות הרבות הצפויות במקרה של התפתחות מלחמה. למתנדבים חולקו משימות ייעודיות בתחומים השונים
07/07/2024 א' תמוז תשפ"ד
העונה ה -19 של הליגה הסתיימה בשישי האחרון, במשחקי הגמר. לפני תחילת המשחק, התקיים טקס מרגש של משפחת אברהם לזכר בנם צור הי''ד שנפל בתאריך 16.6.24 בקרב בדרום רצועת עזה
09/07/2024 ג' תמוז תשפ"ד
כמעט מאה אלף פרחים עונתיים יישתלו ברחבי העיר בקיץ. הפרחים העונתיים מתאימים לעונת הקיץ תחת שמש ישירה ומקשטים את חזות העיר בכיכרות ובמקומות מרכזיים
07/07/2024 א' תמוז תשפ"ד
במסגרת פרויקט ''מצמיחים לדורות'' אותו מפעילים בהתנדבות אזרחים ותיקים, התנדבו השנה רחל חביב, ממועדון רוטרי מודיעין, יחד עם בן זוגה, שמעון, והובילו את הנושא בבית ספר ''היובל''
27/06/2024 כ"א סיון תשפ"ד
ארגון המתנדבים הלאומי - איחוד הצלה, קיים ערב מיוחד ומרגש למתנדבי סניף מודיעין מכבים רעות של הארגון, כאות הוקרה והערכה על פעילותם מתחילת מלחמת חרבות ברזל ובכלל ובהשתתפות חיילים שחייהם ניצלו ב-7.10 בזכות מתנדבי הסניף
27/06/2024 כ"א סיון תשפ"ד
יוצא לדרך שיתוף פעולה בין בנות ובני נוער מתנדבים לבין הביגודית של ויצ''ו בעיר - פרויקט איסוף חולצות בית ספר יד שנייה
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
מחלקת הנוער באגף חברה נוער וצעירים מפעילה גם השנה בחופש הגדול את ''סיירת ההתנדבות'' בה מתנדבים בני נוער בגיל חטיבת הביניים במגוון פעילויות של מעורבות חברתית ואזרחית
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
ביום חמישי 13.6.24, התקיים טקס מיוחד לחלוקת תעודות לתלמידי ותלמידות פרויקט כיתת ותיקים שהתקיים בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון. הוותיקים חזרו אל ספסל הלימודים עם מגוון שיעורים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
במרכז לעולה ברעות נערך אירוע חגיגי לכבוד חג השבועות בו השתתפו כ- 70 עולים חדשים, שעבור רבים מהם היה זה החג הראשון אותו הם חוגגים בישראל
17/06/2024 י"א סיון תשפ"ד
מרגש לגלות על שיתוף הפעולה המיוחד שנרקם בין חברת האוטובוסים ''קווים'' לבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'', שיוצאים לנסיעות באוטובוס מונגש
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
סטודנטיות וסטודנטים תושבי העיר לקחו חלק בתוכנית הכשרה למנהיגות בה רכשו ידע וכלים מעשיים להובלת יוזמות חברתיות בליווי צמוד של יזמים חברתיים ובהנחיית עמותת שגרירי רוטשילד
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
מודיעין מכבים רעות ממשיכה להוביל את מודל ''עיר לומדת'', והשתתפה לאחרונה בפרויקט אירופי של פיתוח למידה מרחוק. בפרויקט שותפות ערים לומדות מאירופה ממדינות כמו ספרד, איטליה, יוון וצרפת
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
אייל כהן, אשר מכהן בשנים האחרונות בתפקיד יו"ר הנהגת ההורים העירונית נבחר ליו''ר החדש של ארגוני המתנדבים ומחליף בתפקיד את יובל כהן שכיהן בשנתיים וחצי האחרונות