בסיור מקיף שערך אגף גנים ונוף, התגלו מספר עצים נגועים בחיפושית האמברוזיה, המהווה מין פולש, אשר נושאת עמה פטריה שגורמת לריקבונם של עצים. נכון לעכשיו, ולאחר סקר עצים שבוצע ע"י אגרונום מקצועי מטעם העירייה, מדובר על כ-300 עצים מסוג אלון ארוך העוקצים, דולב לסוגיו וכליל החורש, ברחובות יצחק רבין ולוי.
בעקבות סקר העצים, החלה העירייה בטיפול מיידי מותאם בעצים אלו, אשר נועד בעיקר למנוע הדבקה והתפשטות של החיפושית בעצים נוספים בעיר. מהעירייה נמסר, כי בשבועות הקרובים תיבחן יעילות הטיפול ויבוצע מעקב צמוד אחר העצים. חשוב להדגיש כי החיפושית והטיפול בה אינה מהווה סכנה או מטרד לבני האדם ובעלי החיים.
מהעירייה נמסר כי תושבים אשר נתקלו בחצר ביתם בתופעת החיפושית, מתבקשים לטפל בכך באופן מיידי באמצעות אגרונום.
עוד שבוע של קיץ מודיעיני הגיע לסיומו, עם שלל אירועים מהנים מדי יום, קרוב לבית. ואנחנו מתחילים את השבוע ה-5 בסופ"ש עם שבת בעיר ורוקדים במוצ"ש